۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۱
کد خبر 83286275
۰ نفر
آیت الله سبحانی: انتظار فرج امید آفرین است

قم - ایرنا - آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید گفت: همه مسلمانان طبق فرمان رسول اكرم(ص) انتظار فرج دارند و امیدوارند جامعه اصلاح پذیرد و همین مساله برای آنان امیدآفرین است.

به گزارش ایرنا، این مرجع تقلید روز یكشنبه در آیین گرامیداشت نیمه شعبان در مسجد مقدس جمكران، افزود:مساله مهدویت اختصاص به اسلام ندارد و در سایر كتاب های آسمانی نیز مورد توجه قرار گرفته است و پروردگار از وجود منجی بشریت در آن ها خبر می دهد.
وی ادامه داد: خداوند متعال در این خصوص بیان می كند كه صالحان روزی وارث زمین می شوند و مفسدان از بین می روند. تاكنون چنین كاری صورت نگرفته است و پروردگار تحقق این هدف را برای زمان خاصی در نظر گرفته است.
آیت الله سبحانی گفت: اگر جمع مردم لایق باشند رهبر آنان در میانشان حاضر می شود و در غیر این صورت باید محفوظ بماند تا زمانی كه مردم قدر آن را بدانند.
وی ادامه داد: اكنون ملت ایران در سخت ترین زمان است، چند استان كشور درگیر سیل هستند، در این شرایط همه دل ها باید برای سیلزدگان بسوزد، اما شخصی خارج از انسانیت، اجازه ارسال كمك های بین المللی به جمهوری اسلامی را نمی دهد ، این جامعه جهانی با وجود چنین اشخاصی شرایط ظهور را ندارد.
این مرجع تقلید با اشاره به این كه جامعه باید از لحاظ فكری، عقیدتی و انسانی به حدی برسد كه انتظار را بپذیرد، گفت: یك مرتبه انتظار خواندن دعای ندبه در مساجد و درخواست تعجیل ظهور است، اما در مراتب بعد باید جوانان مومن تربیت كنیم كه اگر آن حضرت ندا كرد همه لبیك گویند، در ایران ما این چنین جوانانی فراوان هستند، آنانی كه به كمك سیلزدگان رفتند و برخی در این راه شهید شدند، این نشان كمال عقلشان است.
وی همچنین در خصوص جایگاه مسجد مقدس جمكران بیان كرد: مغناطیس معنوی میان امام زمان(عج) و مشتاقان آن حضرت در این مكان مقدس فراهم است و مردم از راه های دور و نزدیك به مسجد جمكران می آیند تا در این مكان نماز بخوانند و به حضرتش متوسل شوند.
آیت الله سبحانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: نباید به تك فرزندی اكتفا كرد، كشور جوان می خواهد، كشور رو به پیری است و این برنامه غرب است.
وی بیان كرد: تبلیغات منفی برای داشتن فرزند كم اشتباه بود، این طرح را دشمنان برای همه كشورهای اسلامی اجرا كردند تا توان مسلمانان را كاهش دهند.
وی ادامه داد: داشتن فرزند زیاد در خانواده های مسلمان بهترین كمك به رسول اكرم(ص) است و در كشور ما مواهب زیادی برای ازدیاد جمعیت وجود دارد.
این مرجع تقلید گفت: سال گذشته مساله كمبود آب را مطرح می كردند، اما خداوند در این سال این همه نعمت آب را بر سر ما فرستاد، ما نتوانستیم خوب بهره برداری كنیم، رعایت نكردن نكات ایمنی و ساخت خانه در كنار رودخانه ها باعث این شرایط شد.
گفتنی است نماز جماعت ظهر و عصر روز نیمه شعبان در مسجد مقدس جمكران به امامت آیت الله جعفر سبحانی و حضور پرشور منتظران اقامه شد.
همه ساله در ایام نیمه شعبان عاشقان و شیفتگان حضرت ولیعصر(عج) از سراسر ایران اسلامی با تشرف به مسجد مقدس جمكران در جشن ولادت آخرین ستاره تابناك آسمان امامت و ولایت شركت كرده و برای ظهور و سلامتی ایشان دست به دعا برمی دارند.
7405/ 6133/