مسابقات پاورليفتينگ غرب كشور با معرفي تيم هاي برتر پايان يافت

اروميه - ايرنا - دبير هيات پرورش اندام و بدنسازي آذربايجان غربي گفت: مسابقات پاورليفتينگ، ددليفيت و پرس سينه قهرماني غرب كشور /جام شهداي ورزشكار/ با معرفي تيم هاي برتر در نقده به كار خود پايان داد.

هادي نوري روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اين رقابت ها با عنوان «جام شهداي ورزشكار» با حضور 180 ورزشكار از 10 استان شامل آذربايجان غربي، آذربايجان شرقي، اردبيل، كردستان، زنجان، همدان، خوزستان، لرستان، ايلام و كرمانشاه در چهار رده سني برگزار شد.
وي با اشاره به اينكه شركت كنندگان در 12 وزن مختلف به مدت 2 روز در سالن جانبازان شهرستان نقده به مصاف هم رفتند، بيان كرد: در رشته پرس سينه بخش نوجوانان تيم هاي مهاباد، نقده و پيرانشهر، بخش جوانان مهاباد، اروميه و نقده و بخش بزرگسالان مهاباد، اروميه و پيرانشهر به ترتيب اول تا سوم شدند.
وي ادامه داد: در رشته ددليفت بخش نوجوانان تيم هاي نقده، اروميه و كردستان، بخش جوانان اروميه، كردستان و پيرانشهر و در بخش بزرگسالان خوي، نقده و اروميه به ترتيب بر سكوي اول تا سوم جاي گرفتند.
دبير هيات پرورش اندام و بدنسازي آذربايجان غربي گفت: در رشته پاورليفتينگ بخش نوجوانان تيم هاي نقده، مهاباد و اروميه، بخش جوانان كردستان، آذربايجان شرقي و نقده و در بخش بزرگسالان مهاباد، آذربايجان شرقي و كردستان به ترتيب جايگاه اول تا سوم را نصيب خود كردند.
به گزارش ايرنا شهريور سال گذشته نيز دومين دوره مسابقات مچ اندازي بانوان كشور به ميزباني اروميه برگزار شد.
هيات بدنسازي و پرورش اندام آذربايجان غربي در ارزيابي سال 1396 فدراسيون مربوطه با كسب 790 امتياز پس از استان هاي تهران و اصفهان به عنوان هيات سوم برتر كشور انتخاب و معرفي شد.
اين هيات در سال 1393 در رتبه شانزدهم كشور قرار داشت ولي طي سال هاي 1384 و 1395 با صعود چشمگيري به ترتيب در رتبه هاي ششم و چهارم كشور قرار گرفت.
7156/3072