بارندگي هاي اخير 80 ميليارد تومان به راههاي پاوه خسارت زد

كرمانشاه- ايرنا- رئيس اداره راهداري و حمل و نقل جاده اي پاوه گفت: بارندگي هاي اخير 80 ميليارد تومان به راههاي ارتباطي اين شهرستان خسارت وارد كرد.

ابراهيم شهرياري روز يكشنبه به هنگام بازگشايي راه ارتباطي مرزي پاوه به جوانرود، ثلاث باباجاني به خبرنگار ايرنا افزود: يك هزار و 400 ميليمتر بارندگي كه طي 40 سال گذشته بي سابقه بوده 80 ميليارد تومان خسارت به ابنيه فني، روكش آسفالت، پلها و شانه جاده هاي شهرستان پاوه خسارت وارد كرد.
وي با اشاره به اينكه در طول بارندگي ها در هشت نقطه شهرستان رانش داشتيم، گفت: در مجموع يك ميليون و 200 هزار متر مكعب خاك و سنگ ريزه هاي ناشي از رانش را در اين مناطق پاكسازي كرديم.
فرماندار پاوه هم كه به همراه بخشدار باينگان در روستاي «سيمان» حضور داشت، به خبرنگار ايرنا گفت: اين شهرستان امسال يكي از پربارشترين سالهاي خود را در 40 سال گذشته تجربه كرد.
ايده پور با بيان اينكه در شهرستان پاوه 600 كيليومتر راه ارتباطي اصلي، فرعي، روستايي و مرزي داريم، افزود: با توجه به كوهستاني و صعب العبور بودن منطقه، نگهداري اين ميزان جاده بسيار دشوار و هزينه بر است.
فرماندار پاوه گفت: به تبع همين كوهستاني بودن با هر بارندگي شاهد رانش زمين و ريزش كوه در شهرستان و به ويژه راههاي ارتباطي هستيم.
ايده پور افزود: در طول 12 روز اخير همين نقطه (جاده سنتو در بخش باينگان) به دليل رانش زمين و ريزش كوه مسدود شده بود كه با تلاش راهداران براي چهارمين بار امروز بازگشايي شد.
وي با اشاره به اينكه با تلاش شبانه روزي عوامل راهداري هم اكنون تمامي راههاي ارتباطي شهرستان باز و تردد در آنها جريان دارد، گفت: تنها راه ارتباطي مسدود در شهرستان همين راه ارتباطي و مرزي سيمان به دروله بود، كه امروز بازگشايي شد.
فرماندار پاوه با اشاره به حجم بسيار بالاي راههاي ارتباطي شهرستان و كوهستاني و صعب العبور بودن اين راهها خواستار توجه مضاعف و ويژه مسئولان راهداري استان و كشور به اين شهرستان شد.
شهرستان پاوه با بيش از 62 هزار نفر جمعيت در شمال غربي كرمانشاه قرار دارد.
7448/8066