دماي هواي آذربايجان غربي 6 تا 8 درجه كاهش مي يابد

مهاباد - ايرنا - رييس اداره هواشناسي مهاباد گفت: با ورود ابرهاي شمالي از اواخر فردا /دوشنبه/ به آذربايجان غربي، دماي هواي استان بين 6 تا 8 درجه كاهش خواهد يافت.

اردلان محمدپور روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: در پي كاهش دماي هواي به كشاورزان توصيه مي شود تمهيدات لازم براي جلوگيري از خطرهاي احتمالي به سبب سرمازدگي محصولات خود را انجام دهند.
وي ادامه داد: از اواخر امروز نيز سامانه بارشي جديد به آذربايجان غربي وارد مي شود كه در روز دوشنبه بيش ترين فعاليت خود را نشان مي دهد.
محمدپور اضافه كرد: فعاليت اين سامانه بارشي جديد به صورت بارش هاي رگباري همراه با رعد و برق و وزش باد خواهد بود و در مناطق سردسير و كوهستاني نيز ريزش برف پيش بيني مي شود.
وي اظهار داشت: در همين مدت به علت بارش هاي رگباري، آبگرفتگي معابر عمومي نيز دور از انتظار نيست.
رييس اداره هواشناسي مهاباد بيان كرد: در شبانه روز گذشته چالدران با دماي منفي پنج درجه سانتي گراد سردترين شهر استان و مياندوآب و بوكان هر كدام با حداكثر دماي هواي 14 درجه سانتي گراد گرم ترين نقطه استان بود.
وي بيان كرد: در اين مدت دماي هواي اروميه بين 2 و 12 درجه سانتي گراد و هواي مهاباد نيز بين 3 و 12 درجه سانتي گراد بالاي صفر در نوسان بود.
به گزارش ايرنا آذربايجان غربي در منطقه اي كوهستاني واقع شده و ميانگين بارندگي سالانه آن حدود 340 ميلي متر است؛ بارش ها در اين استان از آبان ماه شروع مي شود و تا اوايل خرداد هر سال ادامه مي يابد.
9903/6185/3072