۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۴
کد خبر 83286185
۰ نفر
هراز و كندوان امروز يكطرفه مي‌شود

‌تهران- ايرنا- مركز مديريت راه هاي كشور، از يكطرفه شدن محور هراز و كندوان خبر داد و اعلام كرد: در محور هراز‌ تردد انواع وسايل نقليه از ساعت 14 تا 24 امروز يكشنبه از رودهن به سمت آمل و در محور كندوان نيز از ساعت 14 تا 24، از كرج به سمت مرزن‌آباد، ممنوع است.

به ‌‌گزارش روز يكشنبه ايرنا و بر اساس‌ اطلاعات دوربين‌هاي نظارت تصويري و سامانه‌ هوشمند تردد شمار بر‌خط‌، ‌در حال حاضر به استثناي محورهاي مسدود و ممنوع اعلام شده، ساير محورها باز است و تردد در آنها جريان دارد.‌‌
كل تردد ثبت ‌شده در شبانه‌روز گذشته بر اساس‌ آخرين اطلاعات رصد ‌2 هزار و 252 دستگاه ترددشمار فعال در محورهاي برون‌ شهري، نسبت به روز قبل 2.7 درصد كاهش نشان مي‌دهد.
در همين مدت، سهم وسايل نقليه سنگين در ترافيك راه ها 13.9 درصد، اوج تردد بين ساعات 17 تا 18 و كمترين تردد بين ساعات 4 تا 5 گزارش شده است.

*‌ پرترددترين جاده‌هاي كشور
آزادراه قزوين - كرج،‌‌‌ آزادراه‌ ‌‌كرج ‌- تهران، آزادراه كرج - قزوين، آزادراه تهران - كرج،‌‌ آزادراه‌ قم - تهران، آزادراه ساوه - تهران، آزادراه تهران - كرج، محور پاكدشت - تهران، آزادراه تهران - ساوه و جاده تهران - شهريار، محور شهريار - تهران و محور تهران-پاكدشت‌ ‌در 24 ساعت گذشته بيشترين ترافيك را داشته‌اند‌‌.

* هواشناسي راه ها
فردا ‌دوشنبه، بارش باران و در ارتفاعات و نقاط سردسير بارش برف در استان‌هاي گيلان، مازندران و گلستان پيش‌بيني مي‌شود كه بيشترين ميزان بارش تجمعي بين 35 تا 40 ميليمتر در گيلان و غرب مازندران است.
همچنين در استان‌هاي آذربايجان شرقي، آذربايجان غربي، اردبيل، زنجان، كردستان، كرمانشاه، همدان، مركزي، لرستان، شمال غرب چهارمحال و بختياري، غرب اصفهان، شمال شرق خوزستان و دامنه هاي جنوبي البرز در استان‌هاي البرز، قزوين، تهران و شمال سمنان بارش باران و در برخي نقاط رعدوبرق و وزش باد شديد موقت‌ و در ارتفاعات و نقاط سردسير بارش برف پيش‌بيني مي‌شود.
بيشترين ميزان بارش تجمعي روز دوشنبه بين 20 تا 30 ميليمتر گزارش شده است.
در خراسان شمالي و برخي نقاط خراسان رضوي، غرب كرمان، نيمه جنوبي فارس و شمال هرمزگان، رگبار و رعدوبرق و وزش باد شديد پيش‌بيني مي‌شود كه بيشترين ميزان بارش تجمعي بين 20 تا 30 ميليمتر در ارتفاعات مركزي كرمان و شرق فارس برآورد شده است.
سازمان هواشناسي با توجه به انتظار بارش برف و تشديد آن در روز دوشنبه در شمال غرب، غرب و جاده‌هاي كوهستاني البرز و شرايط جوي مخاطره آميز از جمله مه غليظ و احتمال كولاك برف، به هموطنان‌ توصيه كرده است، ضمن پرهيز از سفرهاي غيرضروري به مناطق شمالي و شمال‌غرب كشور، با آگاهي از وضع هواي مسير و رعايت نكات ايمني، ريسك مخاطرات احتمالي را كاهش دهند.

* محدوديت‌ ترافيكي ‌جاده‌ها تا فردا ‌
‌تردد موتورسيكلت تا ساعت 12 ظهر فردا دوشنبه از محورهاي كرج - چالوس‌، هراز، فيروزكوه و محور تهران - سمنان - مشهد، محورها‌ي قوچان - مشهد، جاده سبزوار - مشهد و محور تربت حيدريه - مشهد و بالعكس ممنوع است.
‌تردد موتور‌سيكلت‌هاي انتظامي و امدادي براي انجام ماموريت‌هاي ضروري در مسير مجاز جريان ترافيك بلامانع خواهد بود.
‌تردد انواع وسايل نقليه از ساعت 14 تا 24 امروز يكشنبه، از كرج به سمت مرزن‌آباد ممنوع است و با اعلام ماموران پليس راه در محل، تردد انواع وسايل نقليه از ساعت 17 تا 24 از مرزن آباد به سمت كرج به ‌صورت يكطرفه خواهد بود.
در محور هراز،‌ تردد انواع وسايل نقليه از ساعت 14 تا 24 امروز، از رودهن به سمت آمل ممنوع است و با اعلام ماموران پليس راه در محل، تردد انواع وسايل نقليه از ساعت 16 تا 24، از آب اسك به رودهن به ‌صورت يكطرفه خواهد بود.
‌در محور كندوان‌ تردد انواع تريلر‌، كاميون و كاميونت از مسير كرج به چالوس و بالعكس كماكان ممنوع است.
در محور هراز‌ نيز تردد‌‌ تريلرها ممنوع است و تردد‌ كاميون‌ها و كاميونت‌ها به استثناي حاملان مواد سوختي و فاسد شدني از ساعت 6 تا 24 امروز يكشنبه‌ ممنوع است.
در محور فيروزكوه - قائمشهر‌؛ تردد‌ تريلرها به استثناي تريلرهاي حامل مواد سوختي و فاسد‌شدني از ساعت 8 تا 24 امروز يكشنبه از مسير شمال به جنوب محور قائمشهر-فيروزكوه ممنوع است.
در محور قديم قم - كاشان و بالعكس؛‌ تردد‌ تريلر، كاميون‌ و كاميونت‌ به استثناي حاملان مواد سوختي و فاسد شدني تا ساعت 18 امروز (يكشنبه) ‌ممنوع بوده و مسير جايگزين آزادراه قم-كاشان است.

* ممنوعيت تردد به دليل مداخلات جوي
محورهاي راميان- اولنگ- شاهرود در استان‌هاي گلستان و سمنان، محور فرعي شمشك - ديزين در استان‌هاي البرز و تهران، محور پونل - خلخال در استان گيلان و محور سي‌سخت - پادنا در استان كهگيلويه و بويراحمد بسته است.
تردد از محور گنج‌نامه - تويسركان در استان همدان، محور سروآباد - پاوه در استان كردستان، محور وازك - بلده در استان مازندران و محور قديم بستان - چذابه در استان خوزستان ميسر نيست.
محور آق‌قلا- اينچه برون، آق‌قلا- عطاآباد، گميشان- آق‌قلا، بندر تركمن- سه‌راهي يساقي، گنبد - كلاله و گميشان - خواجه نفس در استان گلستان و محور ديباج - گلوگاه در استان مازندران هنوز به دليل سيل بازگشايي نشده است.
امكان تردد در محور قديم خرم‌آباد - پل‌دختر، محور كوهدشت - گراب، خرم‌آباد- كوهدشت، الشتر- پيرانشهر، اليگودرز - شول‌آباد، خرم‌آباد - بروجرد و برعكس در استان لرستان وجود ندارد.
محور چاشم - خطيركوه و طرود - معلمان در استان سمنان، محور آزادشهر - شاهرود در استان‌هاي گلستان و سمنان، محور اهرم - فراشبند در استان بوشهر، محور ياسوج - شيراز در استان كهگيلويه و بويراحمد، محور كرج - چالوس و برعكس در استان‌هاي البرز و مازندران و تهران - آمل (هراز) و برعكس در استان‌هاي تهران و مازندران به دليل نبود ايمني كافي مسدود است.
همچنين محورهاي ايلام - مهران، دره شهر - پل‌دختر، گنبد پير رحمان - سه‌راهي بانرحمان، سرابله - پل سيمره و كمربندي دهلران در استان ايلام، محور حميل - ايلام در استان كرمانشاه و محور اراك - فرمهين در استان مركزي بسته است.
محورهاي خسرج - حميديه، شوش - فكه، انديكا- تاراز و محور كمربندي بستان در استان خوزستان و محورهاي زنجان - تهم - چورزق و دندي - تكاب در استان زنجان و محور قهاوند - كميجان در استان همدان با محدوديت تردد روبروست.
محورهاي فشم (محدوده پل فلزي) و كن - امامزاده داود در استان تهران و محور نجم‌آباد - اشتهارد در استان البرز نيز به دليل نبود ايمني كافي تا اطلاع بعدي بسته است.
هموطنان مي‌توانند براي دريافت آخرين وضعيت راه‌هاي كشور عدد 141 را به شماره 1000141 پيامك كنند و يا با شماره‌ تلفن‌هاي 141 و 88925252 تماس بگيرند.
اقتصام **1070*1834