۱ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۴
کد خبر: 83286149
۰ نفر
رودي در نگارخانه الهي رشت

رشت-ايرنا- اعلام فراخوان دريافت آثار براي برپايي نمايشگاه خيريه كمك به سيل زدگان لرستان، رودي از آثار هنرمندان تجسمي را از نقاط مختلف كشور به سوي نگارخانه الهي رشت جاري ساخت .

رودي از جنس رنگ و طرح و هنر براي زدودن غم از دل محزون هموطنان آسيب ديده از سيلاب و باز گرداندن آباداني و اميد به لرستان .
جمعي از هنرمندان اعم از حرفه اي و آماتور آثار نقاشي، خوشنويسي، عكس و مجسمه خود را براي كمك به سيل زدگان به نگارخانه الهي رشت گسيل كردند.
نادره حكيم الهي مجسمه ساز و مدير نگارخانه در اين باره گفت : به دنبال فراخوان نمايشگاهي براي فروش آثار به نفع سيل زدگان استان لرستان افزون بر 150 اثر به اين نگارخانه رسيد.
وي اظهار داشت: ما انتظار داشتيم آثار تنها از استان باشد اما هنرمندان خوبي از ساير استانها نيز به اين كار انساندوستانه پيوستند.
وي با اشاره به اين كه نمايشگاه و فروش آثار از روز جمعه30 فروردين آغاز شده خاطرنشان كرد: خوشبختانه استقبال نيكوكاران خوب بوده و تعداد قابل توجهي از اثار خريداري شده و علاوه بر ورود آثار جديد تقاضا براي خريد نيز ادامه دارد.
حكيم الهي تصريح كرد : با توجه به استقبال خوب هنرمندان و خيرين در نظر داريم اين نمايشگاه را براي كمك به سيل زدگان خوزستان تمديد كنيم .
وي افزود:هنرمندان علاقمند مي توانند آثار خود در زمينه نقاشي، مجسمه، عكاسي، نگارگري، خوشنويسي را در اين نگارخانه براي كمك به سيلزدگان در معرض فروش بگذارند.
مدير نگارخانه الهي خاطرنشان كرد : تمامي عوايد فروش آثار با همراهي عيسي چولانديم استاد دانشگاه و هنربان اين نمايشگاه ، موسسه نيكوكاري پرديس مهر، گروه امداد و نجات موج پيشرو صرف كمك به سيل زدگان خواهد شد.
وي با بيان اين كه نگارخانه ها مكاني براي پيوند هنر با جامعه است ، اظهار داشت : اميدواريم بتوانيم هديه اي در خور از طريق جامعه فرهنگ و هنر گيلان و از طرف هنرمندان تجسمي سراسر كشور تقديم هموطنان آسيب ديده نماييم .
نمايشگاه از 30 فروردين گشايش يافته و پس از يك هفته مبالغ حاصل از فروش آثار به صورت اقلام مورد نياز براي سيل زدگان ارسال خواهد شد . پس از اين مدت نيز نمايشگاه بار ديگر و اين بار براي كمك به سيل زدگان خوزستان برپاست.
علاقمندان علاوه بر خريد در نمايشگاه امكان خريد آثار به صورت اينترنتي را دارند .
نشاني نگارخانه الهي رشت، خيابان تختي، كوچه قرباني، بن بست شادمان و شماره تلفن تماس 01333236762 است .
6030