امام جمعه ایلام: شخصیت مقاوم نتیحه اعتقاد به منجی است

ایلام - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: انتظار فرج در زندگی فردی آثار برجسته ای به دنبال دارد از جمله این اثار قدرت شخصیتی و مقاوم بودن معتقدان در برابر سختی ها است.

حجت الاسلام الله نور كریمی تبار شنبه شب در مراسم جشن نیمه شعبان در دانشگاه ایلام افزود: اگر در جامعه می‌بینیم بعضی‌ها مایوس و در مقابل مشكلاتی كه با آن مواجه هستند تسلیم می‌شوند، ناشی از این است كه فرهنگ انتظار فرج در آن‌ها ضعیف است.
وی عنوان كرد: ما به خداوند و كمك‌های الهی باور داریم اعتقاد ما این است كه همراه با هر سختی آسانی است كسی كه انتظار فرج دارد در مقابل سختی‌ها تسلیم نمی‌شود امید به آینده دارد این امید سرنوشت انسان را تغییر می‌دهد.
نماینده ولی فقیه در استان ایلام خاطر نشان كرد: اعتقاد به منجی آخر زمان در همه ادیان است، آنچه برای ما مسلمانان مخصوصا شیعیان اختصاص دارد اعتقاد به یك فردی كاملا مشخص كه متولد شده و ما منتظر ظهور آن هستیم.
وی افزود: بنابراین واژه انتظار ظهور در فرهنگ شیعه جزو باور‌های ما است و انتظار فرج هم یكی از عبادات محسوب می‌شود.
حجت الاسلام كریمی تبار گفت: اعتقاد به منجی آخر زمان در همه ادیان است، آنچه برای ما مسلمانان مخصوصا شیعیان اختصاص دارد اعتقاد به یك فردی كاملا مشخص كه متولد شده و ما منتظر ظهور آن هستیم.
امام جمعه ایلام گفت: انتظار فرج داشتن به عنوان برترین عبادت در روایات ما تلقی می‌شود.
6034