امير خانزادي:جبهه استكبار از نظامي به اقتصادي تغيير كرده است

پكن- ايرنا- فرمانده نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران با اشاره به اينكه از چند سال پيش، جبهه مقاومت ملت ايران عليه استكبار جهاني از جبهه نظامي به اقتصادي تغيير كرده است تاكيد كرد: امروز در جنگ اقتصادي، شكل جبهه ها تغيير كرده و خطوط مقدم اصلا مشخص و قابل شناسايي نيست.

به گزارش ايرنا دريادار امير 'حسين خانزادي' شنبه شب در آيين گراميداشت جشن نيمه شعبان در سفارت جمهوري اسلامي ايران در پكن از كاركنان سفارت جمهوري اسلامي ايران در چين به عنوان نيروهاي خط مقدم جبهه جنگ اقتصادي ياد كرد و افزود: شما در لبه نخست اين جنگ قرار داريد و مسئوليت سختي بر عهده داريد.
امير خانزادي ادامه داد: در جنگ اقتصادي گلوله ها و چهره واقعي دشمن پيدا نيست اما نكته مهم اين است كه در اين جنگ همه در كنار هم باشيم و وحدت كلمه را حفظ كنيم و بدانيم آن چيزي كه رهبري براي همه ما تكليف مي كند بايد در قالب وحدت كلمه شكل گيرد.

** اقتصاد مقاومتي، راه مقابله با جنگ اقتصادي
فرمانده نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران افزود: در جنگ اقتصادي، اقتصاد مقاومتي نقش كليدي ايفا مي كند و در كشوري مانند چين مرتبط كردن ظرفيت هاي فني و اقتصادي شكل گرفته در اين فضا با نيازهاي ايران اسلامي بسيار حايز اهميت است.
او گفت: شكل روابط دو كشور ايران و چين در ماه هاي گذشته تغيير قابل توجهي كرده و در آينده نقش كليدي كاركنان اين سفارت، تاثير بيشتري خواهد داشت.
دريادار خانزادي گفت: فريب لبخند شياطين و استكبار جهاني را نخوريم آنها در اين عرصه با لبخند وارد مي شوند و به دنبال جدا كردن ملت از بدنه نظام هستند.

** نيروي دريايي در دوران دفاع مقدس حماسه هاي بزرگي خلق كرد
دريادار خانزادي در ادامه با تبريك 29 فروردين روز ارتش جمهوري اسلامي ايران به همه ارتشيان گفت: نيروي درياي ارتش جمهوري اسلامي ايران در دوران دفاع مقدس و در مبارزه با استكبار جهاني، در كنار ساير رزمندگان اسلام در دريا حماسه هاي بزرگي خلق كرده است.
او گفت در دوران دفاع مقدس، نيروي دريايي در دريا و عزيزان ديگري هم در زمين و هوا اجازه ندادند حتي يك وجب از خاك ايران اسلامي از كشور جدا شود.
دريادار خانزادي به بخشي از رشادت هاي نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران در دوران دفاع مقدش اشاره كرد و افزود: نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران هفتم آذرماه سال 59 در شصت و هفتمين روز جنگ تحميلي، كارنامه نيروي دريايي رژيم بعث عراق را در دريا به طور كامل بست و اولين و بزرگترين پيروزي ما در دوران دفاع مقدس در دريا روي داد.
وي ادامه داد: ارتش رژيم بعث كه تلاش مي كرد ظرف يك هفته بعد از اشغال خرمشهر، جشن پيروزي را در تهران برگزار كند به وسيله تكاوران نيروي دريايي و ساير عزيزاني كه در خوزستان حضور داشتند با 34 روز مقاومت، رژيم عراق را در خرمشهر متوقف كردند.

** اسكورت 10 هزار كشتي تجاري توسط نيروي دريايي
فرمانده نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي در بخش ديگري از سخنانش به نقش نيروي دريايي در تامين نيازهاي تجاري كشور اشاره كرد و گفت: نيروي دريايي در دوران 8 سال دوران دفاع مقدس، بيش از 10 هزار كشتي تجاري را در دريا اسكوت كرد تا اقتصاد كشور بابت جابجايي كالا و نيازهاي مردم دچار مشكل نشود.
دريادار خانزادي گفت: با همت نيروي دريايي در دوران دفاع مقدس، اگرچه كمبودهايي بود اما مشكل اساسي ايجاد نشد و قحطي اتفاق نيفتاد.

** نقش نيروي دريايي در دوران سازندگي
امير خانزادي در ادامه به نقش نيروي دريايي در دوران سازندگي اشاره كرد و گفت: بعد از دوران دفاع مقدس، جوانان و فرزندان نسل انقلاب ساكت ننشستند و با ساخت تجهيزات و زير ساخت ها در ابعاد مختلف از جمله در نيروي دريايي، دين خود را به انقلاب اسلامي ادا كردند.
وي گفت: با تلاش متخصصان كشور و نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران، بهمن ماه سال 88 اولين ناوشكن تمام بومي و ايراني ساخته شده به دست فرزندان اين مملكت با حضور مقام معظم رهبري در بندر عباس به نيروي دريايي ملحق شد و بعد از آن نيز ساخت ناوشكن هايي از اين دست به طور پيوسته ادامه يافت.
امير خانزادي گفت: در آذر سال گذشته نيز ناوشكن سهند و زيردريايي فاتح به نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران پيوستند كه نشان مي دهد تلاش هاي استكبار جهاني براي توقف تعالي و رشد ايران اسلامي به ويژه در عرصه تجهيزات نيروي دريايي موفق نبوده است.

** سيل ويرانگر با همه مشكلات، باعث همبستگي مردم شد
فرمانده نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران در ادامه سخنانش به حادثه سيل اخير در ايران اشاره كرد و گفت: در اين حادثه، جلوه هايي از كمك به سيلزدگان خلق شد كه فقط نمونه آن را در جبهه هاي دوران دفاع مقدس مي توان مشاهده كرد.
امير خانزادي تصريح كرد: سيل ويرانگر عليرغم همه مشكلاتي كه براي كشور ايجاد كرد باعث همبستگي ميان ملت ايران شد.
وي به نقش ارتش جمهوري اسلامي ايران در كمك به سيلزدگان اشاره كرد و گفت: ارتش و نيروي درياي هم در كنار ساير نيروهاي مسلح، تمام قد در كنار مردم ايستادند و تا پايان هم در كنار مردم خواهيم بود.

** ظرفيت تمدن ايران اسلامي در حال خيزش است
فرمانده نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران در بخش پاياني سخنانش با اشاره به حضور خود در چين كه به دعوت رسمي فرمانده نيروي دريايي چين براي شركت در اجلاس فرمانده هان نيروي دريايي كشورهاي مختلف جهان بوده است گفت: قدرت و تمدن دريايي قدرت هاي منطقه اي در حال خيزش به سمت دريا هستند و اين به آن معناست كه بايد به منابع و منافع دريايي كشورهاي منطقه احترام گذاشت.
امير دريادار خانزادي گفت: بيش از 50 كشور دنيا در اين نشست حاضر هستند مهمترين نكته اي كه اعلام خواهيم كرد اين است كه ظرفيت تمدن ايران اسلامي در خال خيزش است و به هيچ عنوان براي برقراري امنيت در منطقه اقيانوس هند به نيروي خارجي نياز نداريم.
فرمانده نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران با يادآوري اينكه در اين سفر با استفاده از ظرفيت گفت وگو و تعامل، ديدارهاي دو جانبه اي را با فرماندهان نيروي هاي دريايي شركت كننده در اين اجلاس خواهيم داشت، افزود: قطعا نظرات تخصصي نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران در مورد چگونگي دستيابي به امنيت جمعي در مناطق مختلف دريايي جهان از جمله منطقه اقيانوس هند از مهمترين محور گفت وگوهاي دوجانبه است.
امير دريادار «حسين خانزادي» در پايان اين مراسم از 'عباس عليخاني' از جانبازان و اسراي دوران دفاع مقدس كه در آموزشگاه امام خميني(ره) پكن مشغول به تدريس است تجليل كرد.
**آساق**1904**