مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه  شنبه تا صبح  یكشنبه

تهران – ایرنا- رییس جمهوری:القاء وجود پدیده خشكسالی در ایران از نقشه دشمنان است، مصوبه افزایش و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان ابلاغ شد، حكیم: عراق سیاست درهای باز را در پیش گرفته است و آمار بازداشت فعالان محیط ‌زیست در انگلیس ركورد زد ازمهمترین عناوین خبری ایرنا در 12 ساعت گذشته بود.

اخبار داخلی
*********
اهواز – رییس جمهوری گفت: یكی از نقشه های دشمنان به ویژه رژیم صهیونیستی و آمریكا القای وجود پدیده خشكسالی در ایران و عدم امكان زیست در بسیاری از نقاط آن است.
تهران – آیین‌نامه اجرایی بندهای (ج) و (ی) تبصره (12) ماده واحده قانون بودجه سال 1398 كل كشور در مورد تعیین حداقل و حداكثر حقوق بازنشستگان و همسان‌سازی كه روز چهارشنبه گذشته (28فروردین) به تصویب هیات وزیران رسید، ابلاغ شد.
تهران - رییس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینكه تاثیر سیلاب ها بر حوزه محیط زیست كشور چندان خسارت بار نبوده اعلام كرد، دغدغه موجود ایجاد احتمالی گردوغبار، ناشی از خاك های ریزدانه بجا مانده از رسوبات سیل است.
اهواز - وزیر راه و شهرسازی گفت: ایمن سازی زیرساخت های جاده ای و همچنین هدایت آب از جاده های در معرض تهدید خوزستان به سمت تالاب ها و خلیج فارس در اولویت است.
قم - شهر مقدس قم و مسجد جمكران همزمان با شب نیمه شعبان، میلاد خجسته منجی عالم بشریت، حضرت مهدی موعود(عج) با حضور خیل عظیمی از مشتاقان مكتب اهل بیت عصمت و طهارت(ع) غرق در جشن و نور و سرور شده است.
بلگراد- ایران در سی و یكمین نمایشگاه بین المللی كتاب سارایوو، امسال نیز همانند سال های گذشته حضور پر رنگی داشته و كتاب های ارائه شده از سوی موسسه های علمی ایرانی با اقبال بازدید كنندگان از این رویداد فرهنگی و ادبی رو به رو شده است.

اخبار خارجی
*********
بغداد - 'علاء الدین بروجردی' نماینده مجلس شورای اسلامی در دیدار با 'محمد الحلبوسی' رئیس پارلمان عراق راهكارهای تقویت روابط دو كشور از جمله در حوزه پارلمانی را بررسی كرد.
تهران- رابرت دِنیرو، كارگردان، بازیگر و تهیه كننده آمریكایی ترامپ را فاقد اخلاقیات و او را فردی شكست خورده و بازنده نامید و گفت وی یك گانگستر فریبكار است.
بغداد – رهبر جریان حكمت ملی عراق گفت كه عراق سیاست درهای باز را با كشورهای منطقه و جهان در پیش گرفته است.
تهران - «یوری بوریسوف» معاون نخست وزیر روسیه كه در دمشق به سر می برد، شنبه شب از توافق با سوریه در زمینه اجاره ی 49 ساله بندر طرطوس خبر داده است.
مسكو - رئیس جمهور منطقه كریمه از تاجران ایرانی دعوت به سفر به این منطقه و مشاركت در طرح های اقتصادی در آن كرد.
لندن - تظاهرات هزاران تن از فعالان محیط ‌زیست در پایتخت انگلیس در ششمین روز متوالی، در حالی بدون هیچ دورنمایی از پایان این نافرمانی مدنی سپری شد كه رئیس پلیس لندن اعلام كرد تاكنون عملیاتی با این تعداد از بازداشت سابقه نداشته است.
شبس**1613