۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۹
کد خبر 83285988
۰ نفر
جشن نيمه شعبان در سفارت ايران در چين برگزار شد

پكن- ايرنا- جشن نيمه شعبان همزمان با ولادت حضرت امام عصر (عج) با حضور جمعي از ايرانيان مقيم چين و دوست داران اين حضرت در سفارت جمهوري اسلامي ايران در پكن برگزار شد.

به گزارش ايرنا اين آيين شنبه شب و با همكاري مشترك رايزني فرهنگي سفارت جمهوري اسلامي ايران در چين و مجمع دانشجويان پكن و با حضور 'امير حسين خانزادي' فرمانده نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران، 'محمد كشاورز زاده' سفير جمهوري اسلامي ايران در چين، دانشجويان، تجار، ديپلمات ها و كاركنان سفارت و خانواده هاي آنها برگزار شد.
رايزن فرهنگي سفارت جمهوري اسلامي ايران در چين در اين مراسم از پيامبران به عنوان رهبران آسماني نام برد كه براي هدايت بشر برگزيده شده اند و گفت: در تكامل انسان و عالم هستي، خداوند پيامبران و سپس ائمه عصمت و طهارت به عنوان حجت خدا روي زمين و ديگر اولياي خودش را مقرر كرد كه به تعامل و ترقي انسان كمك كنند.
وفايي گفت: براي تكامل روحاني انسان در اين دنيا كه جلوه هاي گمراه كننده فراوان است به ناچار بايد رهرواني كه سنخيت با عالم بالا دارند براي هدايت و رهبري آدمي انتخاب مي شدند به همين جهت حجت حضرت باري تعالي بر آن نهاده شد كه پس از ختم رسالت براي پيامبر و پس از 11 ائمه بزرگوار اسلام، فردي را بر اساس حكمت و مصلحت خودش از چشم ها پنهان دارد تا به عنوان صقل آدم هستي، انسان را در مدار درست انساني از عالم غيب رهنمون و هدايت ورزد.
وي تصريح كرد: اعتقاد به مهدويت و منجي آخر زمان در تمام اديان الهي بي هيچ شبه اي وارد شده است و دليل آن اين است كه آدمي به اميد و رجا زنده است بنابراين مسيحيان و يهوديان نيز همانند مسلمانان به منجي آخر زمان اعتقاد راسخ كردند تنها اختلاف ما با آنها در نوع منجي است كه ما اعتقادمان قائم به حضرت وليعصر است و مسيحيان اعتقاد به رجعت دگر باره حضرت مسيح دارند يهوديان نيز بر اين پندار هستند كه منجي هنوز آفريده نشده است.
رايزن فرهنگي سفارت جمهوري اسلامي ايران در چين افزود: حتي در ميان اهل سنت نيز اعتقاد به مهدويت وجود دارد اما تنها در نوع بيان و تفسير آن اختلاف وجود دارد به اين شكل كه در اعتقاد اهل سنت هنوز منجي خلع نشده است، بنابراين بي هيچ ترديدي منجي آخر زمان خواهد آمد.
وفايي تصريح كرد: اعتقاد به مهدويت يكي از اصول اساسي عدالت گستري و خيزش عليه ظلم، ستم، استكبار و ناتوحيدي است و حكومت غير توحيدي جز ظلم، ستم، فجر و فسوق چيز ديگري نيست.
او گفت: همه اديان الهي بر اين اتفاق دارند كه اكمال دين زماني است كه در عالم هستي ظلم، ستم و فسادي نباشد و ظلم و ستم نابود شود و اين نكته مشترك همه اديان الهي است كه با آمدن منجي تحقق خواهد يافت.
وي از عيد شعبان به عنوان سرامدترين اعياد نام برد و گفت: بركات معنوي اين عيد هموار بر ايران اسلامي ساري و جاري بود است به طوري كه در هفت سال دفاع مقدس با نام امام مهدي(عج) شاهكارهاي عظيمي آفريده شدند و اكنون نام اين امام همام همچنان ساري و جاري است.
رايزن فرهنگي سفارت جمهوري اسلامي ايران در چين تاكيد كرد: در دنيايي كه ماديات، گمراهي ها و ظلالت ها يكي پس از ديگري در پس و پيش ما است تنها ياد اين بزرگان به عنوان اوليا الهي مي تواند ما را از پلشتي ها و گمراهي ها نجات دهد.
اجراي برنامه ها و مسابقه هاي شاد با مشاركت ايرانيان مقيم چين از ديگر بخش هاي اين مراسم بود.
همچنين در اين مراسم از 'عباس عليخاني' از جانبازان و اسراي دوران دفاع مقدس كه در آموزشگاه امام خميني(ره) پكن مشغول به تدريس است تجليل شد.
بخش پاياني مراسم نيمه شعبان نيز به پذيرايي از مهمانان اختصاص داشت.
**آساق**1904**