جشن نیمه شعبان در حرم حضرت رقیه (س) و حرم حضرت زینب (س)

دمشق- ایرنا- مراسم جشن نیمه شعبان و سالروز ولادت امام زمان (عج) شنبه شب در حرم حضرت رقیه (س) و حرم حضرت زینب (س) برگزار شد.

به گزارش ایرنا، در مراسم جشن در حرم حضرت رقیه (س) شمار زیادی از زایران ایرانی ، عراقی ، افغان و مسوولان و خانواده های نهادهای ایرانی مستقر در این كشور و شیعیان سوری حضور داشتند.
شماری از زایران به همین مناسبت اقدام به توزیع شیرینی در این مكان مطهر كردند.
آیت الله سید ابوالفضل طباطبایی اشكذری نماینده ولی فقیه در سوریه نیز در این مراسم در سخنانی ویژگی های شخصیتی امام زمان (عج) را برای حاضران تشریح كرد.
وی در ادامه بر ضرورت توجه بیشتر به موازین اخلاقی به عنوان خصوصیات واقعی منتظران واقعی امام زمان (عج) در عصر غیبت پرداخت.
وی تاكید كرد، امشب شبی است كه در آن واقعه ای رخ می دهد كه الی الابد جامعه و دنیا را تحت تاثیر خود قرار می دهد و آن واقعه ولادت آخرین منجی عالم بشریت است.
آیت الله طباطبایی اشكذری خاطر نشان كرد، در شرایط كنونی باید با هم بود و با تعاون و همكاری به استقبال رفت و زمینه و شرایط ظهور را فراهم كرد و مهم ترین اقدام در این ارتباط تقویت معرفت و ارتباط با امام و تقویت فرهنگ و اصلاح جامعه است.
نماینده ولی فقیه در سوریه تاكید كرد، امروز وظیفه جامعه شیعی و اسلامی این است كه با تعاون و وحدت به استقبال ظهور برویم و آمادگی خود را برای سربازی آن حضرت اعلام كنیم.
آیت الله طباطبایی اشكذری تصریح كرد، آنهایی كه منتظران حقیقی بودند و خوب شرایط ظهور را فراهم كردند همان شهدا بودند و شهدای مدافع حرم كه از همه چیز گذشتند و اعلام كردند كه ما با جان خود مهر تایید بر فرهنگ انتظار خود می زنیم
حرم حضرت رقیه (س) این روزها به مناسبت فرارسیدن نیمه شعبان آذین بندی شده است .
در حرم حضرت زینب (س) در منطقه زینبیه دمشق نیز عصر شنبه مراسمی به زبان عربی در مصلای آن حضرت در مجاورت حرم مطهر برگزار شد.
در این مراسم نیز پس از برگزاری تواشی و همخوانی قرآن مجید آیت الله طباطبایی اشكذری در خصوص شخصیت امام زمان (عج) مطالبی را برای حاضران بیان كرد.
خاورم*1436*1859