آتش سوزی در معدن سوادكوه 11 كارگر را روانه بیمارستان كرد

ساری - ایرنا - سخنگوی اورژانس استان مازندران از وقوع حادثه آتش سوزی در معدن زغالسنگ در سوادكوه خبرداد و گفت كه در این حادثه 11 معدنكار كه مشغول كار در این معدن بودند دچار مسمومیت ناشی از دود شدند .

ذكریا اشكپور شب شنبه در گفت و گو تلفنی با خبرنگار ایرنا افزود : این حادثه شامگاه امروز در معدن زغالسنگ كارسنگ سوادكوه رخ داد.
وی گفت : براساس گفته شاهدان عینی این آتش سوزی براثر اتصالی كابل های داخل تونل رخ داد و دود ناشی از آن موجب مسمومیت كارگران شد .
سخنگوی اورژانس مازندران افزود : پس از اعلام این حادثه ، آمبولانس های پایگاههای اورژانس زیراب ، پل سفید و آمبولانس پشتیبان منطقه سوادكوه و درمانگاه پل سفید به محل حادثه اعزام شدند .
وی ادامه داد : این افراد كه به دلیل استنشاق دود ناشی از آتش سوزی كابل ها دچار مسمومیت و مشكلات تنفسی شده بودند ، با آمبولانس ها به بیمارستان شهدای زیراب منتقل شدند .
به گفته اشكپور با توجه به اینكه در این حادثه انفجار و ریزش آوار اتفاق نیفتاد ، حال مصدومان این حادثه وخیم گزارش نشده است .
250 معدن در استان مازندران وجود دارد كه از این تعداد 130 معدن فعال است و سالانه 12 میلیون تن انواع مواد معدنی از آنها استخراج می شود .
سازمان صنعت ، معدن و تجارت مازندران تعداد نیروهای شاغل در معادن استان را هم حدود سه هزار نفر اعلام كرد
2096/1654