ظريف : استان البرز از ظرفيت هاي بالايي برخوردار است

كرج - ايرنا - وزير امور خارجه با ابراز خرسندي براي توفيقات استان البرزدر جذب سرمايه هاي خارجي گفت: اين استان از ظرفيت هاي بالايي در بخش هاي مختلف از جمله گردشگري برخوردار است.

به گزارش شامگاه شنبه ايرنا از روابط عمومي استانداري البرز، محمدجواد ظريف در ديدار با استاندار
البرز ، از پيگيري هاي نماينده عالي دولت در اين استان قدرداني كرد.
وي با تائيد اظهارات استاندار البرز در خصوص ظرفيت ها و پتانسيل بالاي اين استان، براي ورود گردشگران و جذب بيشترسرمايه گذاران خارجي در البرز قول مساعد داد.
استاندار البرز در اين ديدار با اشاره به ظرفيت هاي بالاي استان در حوزه هاي مختلف اقتصادي و جذب 202ميليون دلار سرمايه‌گذاري خارجي در سال گذشته و رشد68.11 درصد توليد ناخالص داخلي استان در سالهاي اخير،وجود 150برند ملي از محصولات توليدي صنعتي و 350 واحد صادراتي و نزديكي به پايتخت را از ويژگي هاي ممتاز استان البرز برشمرد.
عزيزاله شهبازي از وزير امور خارجه درخواست كرد تا براي تقويت ديپلماسي اقتصادي در استان و جذب سرمايه گذاري خارجي، با تاسيس نمايندگي در البرز موافقت نمايد.
وي همچنين با تشريح ظرفيت هاي گسترده استان البرز در زمينه هاي علم و فناوري ، صنعت ، اقتصاد ،كشاورزي،حمل ونقل و گردشگري خواستار توجه بيشتر مسئولان سياست خارجي كشور و تاكيد دكتر ظريف بر تسهيل و گسترش حضور سرمايه گذاران خارجي در اين استان شد.
همچنين بعد از پيگيري و تقاضاي استاندار البرز در اين ديدار مقرر شد پيگيري هاي وزارت خارجه براي بازگرداندن شركت ماكوفورماي فرانسه براي توليد كيسه خون جامه عمل بپوشد.
7414/ 6155