تجلیل از آیت الله شیخ عیسی قاسم بعنوان مهدی یاور سال در قم

قم - ایرنا - آیت الله «شیخ عیسی قاسم» رهبر شیعیان بحرین، شنبه شب در آیین ویژه برنامه های نیمه شعبان در مسجد مقدس جمكران به عنوان مهدی یاور سال 1398 انتخاب و از وی با اهدای تندیس تقدیر شد.

به گزارش ایرنا، تولیت مسجد مقدس جمكران، در این آیین گفت: هر سال یك نفر از چهره های برجسته جهان اسلام به عنوان مهدی یاور سال در مراسم عظیم نیمه شعبان معرفی می شود كه افتخار داریم امشب آیت الله شیخ عیسی قاسم را به عنوان مهدی یاور سال 98 مسجد جمكران اعلام كنیم.
وی ادامه داد: انتخاب شخصیتی مانند آیت الله شیخ عیسی قاسم به عنوان مهدی یاور سال 98 از جمله افتخارات مسجد مقدس جمكران است.
شب نیمه شعبان از شب های مقدس و ویژه ای است كه عبادت در آن آثار فوق العاده ای دارد كه احیا و دعای كمیل از جمله اعمال در این شب است.
طرح مهدی یاور سال در سه سال گذشته به صورت مستمر در این مسجد مقدس اجرا شده است، در این سه سال به ترتیب «سید حسن نصرالله» دبیركل حزب الله لبنان، «شیخ ابراهیم زكزاكی» رهبر جنبش اسلامی نیجریه، «سردار حاج قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه و «ابومهدی المهندس» فرمانده حشدالشعبی عراق به عنوان مهدی یاور سال انتخاب شدند و از آنها در گردهمایی بزرگ منتظران در شب نیمه شعبان در مسجد مقدس جمكران تجلیل شده است.
تحولات كشور بحرین و مجاهدت‌های آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان این كشور برای مبارزه با جنایت های آل خلیفه، موجب شد تا این عالم بعنوان مهدی یاور سال مسجد مقدس جمكران انتخاب شود.
«احمد قاسم درازی بحرانی» معروف به «شیخ عیسی قاسم»؛ عالم برجسته شیعه، رهبر شیعیان بحرین و رهبر معنوی انقلاب این كشور است. بحرین از 14 فوریه 2011 صحنه انقلاب مردمی ضد رژیم آل خلیفه است و مردم این كشور خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی كارآمدن دولتی منتخب در كشورشان هستند.
7404/ 1175