تاكيد استاندار يزد بر همكاري دستگاه ها در غني سازي اوقات فراغت جوانان

يزد - ايرنا - استاندار يزد با اشاره به اينكه از مسائل مهم، ضرورت برنامه ريزي و همكاري بين بخشي در غني سازي اوقات فراغت جوانان است بر همكاري دستگاه هاي اجرايي با آموزش و پرورش تاكيد كرد.

به گزارش ايرنا، محمدعلي طالبي شامگاه شنبه در جلسه شوراي آموزش و پرورش با اشاره به اينكه غني سازي اوقات فراغت از اهميت ويژه اي برخوردار است افزود: بايد تمام دستگاه ها بر حسب ضرورت در كنار آموزش و پرورش قرار گيرند.
وي ادامه داد: اجراي طرح هاي خاص در اين خصوص و بهره گيري از تمام ظرفيت هاي استان براي رسيدن به اهداف و ارتقاي فرهنگي مهارتي نسل جوان بايد محور تمام اقدامات قرار گيرد.
استاندار يزد به اهميت فعاليت دانشگاه فرهنگيان و بررسي مسائل و مشكلات و پيگيري نيازهاي آن به عنوان يك موضوع اولويت دار اشاره كرد و بر همكاري دستگاه ها در تحقق برنامه ها تاكيد كرد.
طالبي تصرح كرد: طرح جامع دانشگاه فرهنگيان از اهميت زيادي برخوردار است و با جديت و همكاري بخش هاي مختلف براي اجرايي شدن برنامه ها تلاش انجام شود.

**ضرورت همكاري دستگاه ها با آموزش و پرورش
نماينده مردم يزد و اشكذر در مجلس شوراي اسلامي گفت: مسائل آموزش و پرورش از اهميت ويژه اي برخوردار است و بايد تمام دستگاه هاي اجرايي اين مجموعه بزرگ را براي انجام برنامه ها ياري دهند.
سيد ابوالفضل موسوي بيوكي افزود: توجه به مسائل پرورشي در كنار پيگيري مسائل آموزشي از جمله موارد مهمي است كه انتظار مي رود مورد عنايت خاص قرار گيرد.
نماينده مجلس به اهميت فعاليت هاي تحقيقاتي و پژوهشي در بين فرهنگيان و دانش آموزان به عنوان يك ضرورت مورد تاكيد قرار داد و برنامه ريزي براي اجرايي شدن آن را خواستار شد.
موسوي بيوكي همچنين به اهميت برنامه ريزي مدون براي غني سازي اوقات فراغت جوانان به خاطر تهديد نرم دشمنان اشاره و آن را ضروري ذكر كرد و بر همكاري بخش هاي اداري و فرهنگي با اداره كل آموزش و پرورش تاكيد كرد.

**ضرورت همكاري در بزرگداشت مقام معلم
مديركل آموزش و پرورش يزد گفت: به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم در اين استان برنامه هاي مختلف فرهنگي،هنري و ورزشي پيش بيني شده كه با همكاري جامعه هدف و دستگاه هاي اجرايي برگزار مي شود.
عباسعلي دانا فرد افزود: برگزاري جشنواره خيران مدسه ساز، تجليل از فرهنگيان به خصوص در روستاها، برگزاري نشست ها، مسابقات و ديدار با مسئولان برگزار مي شود.
وي خاطر نشان كرد: بيان اقدامات آموزش و پرورش استان در بخش هاي مختلف به مردم و رسانه ها، معرفي فرهنگيان موفق و جلب همكاري مردم و تشكل ها انجام مي گردد.
در سال تحصيلي 98 - 97 ، 250 هزار دانش آموز در يكهزار و 920 مدرسه مشغول به تحصيل هستند.
استان يزد بر پايه سرشماري آبان سال 1395، يك ميليون و 138هزار نفر جمعيت دارد كه 85 درصد در 21 شهر و بقيه در روستاها و آبادي ها و مناطق عشايري زندگي مي كنند.
7536/ 6197