نماينده كليبر در مجلس: افزايش اعتبارات آذربايجان شرقي در سال جاري چشمگير نيست

تبريز- ايرنا- نماينده مردم كليبر در مجلس شواري اسلامي با اشاره به افزايش 23 درصدي بودجه سال جاري آذربايجان شرقي در مقايسه با سال قبل گفت: اين ميزان رشد با لحاظ كردن افزايش قيمت ها در اين مدت قابل توجه نيست.

به گزارش ايرنا، قلي الله قلي‎زاده روز شنبه در شوراي برنامه‎ريزي و توسعه آذربايجان شرقي افزود: با در نظر گرفتن افزايش عادي در اعتبارات و دستمزدها، رشد بودجه اي استان در سال جاري قابل ملاحظه نيست.
وي توضيح داد: واقعيت اين است كه اگر مي شد با اعتبارات 6 ماهه نخست سال گذشته 10 كيلومتر جاده احداث كرد، با 2 برابر همان اعتبار در سال جاري مي توان تنها 5 كيلومتر جاده ساخت.
وي ادامه داد: بايد موقعيت آذربايجان شرقي را از نظر تصويب، ابلاغ و تخصيص اعتبارات مورد بررسي قرار دهيم تا ببينيم بين 31 استان كشور در رده چندم قرار داريم.
نماينده مردم كليبر در مجلس شوراي اسلامي اظهار كرد: امروزه اين سوال مطرح است كه آيا اعتبارات تخصيصي به آذربايجان شرقي با جايگاه عرفي و قانوني و جمعيتي و نيز شرايط سياسي و امنيتي اين استان تناسب دارد.
الله قلي‎زاده با تاكيد بر اينكه آذربايجان شرقي بايد در بحث بودجه در جايگاه شايسته خود قرار گيرد، گفت: بعضي از استان‎ها بيشتر از 100 درصد تخصيص بودجه مصوب خود را گرفته‏اند و ما هم بايد حق مان را از مركز بگيريم و خروجي جلسات بايد به حركت رو به جلوي اين خطه منجر شود.
وي اضافه كرد: بايد اعتبارات ابلاغي، تصويبي و تخصيصي را بازشناسيم و براي آن برنامه‎ريزي كنيم.
6120/518