كمك به سيلزده ها بايد به سمت كالاهاي اساسي منزل برود

خرم آباد - ايرنا - استاندار لرستان گفت: با توجه به اينكه در زمينه اقلامي مانند پوشاك و غذا شرايط مطلوب تري نسبت به روزهاي ابتدايي حادثه پيدا كرده ايم لذا در بحث جمع آوري كمك ها رويكرد بايد به سمت كالاهاي اساسي منزل معطوف شود.

به گزارش ايرنا سيد موسي خادمي عصر شنبه در جلسه ستاد مديريت بحران استان لرستان كه در سالن جلسات استانداري لرستان برگزار شد اظهار داشت: در اين روزهاي سخت مردم و مسولان با همه توان خود پاي كار آمدند كه در اين ميان استانداري سمنان به جهت شناخت بيشتري كه از استان ما داشت طبيعتا با سرعت و انگيزه بيشتري وارد شد.
وي ادامه داد: استان سمنان خود در شرايط سختي بوده كه آخرين آن مسئله رانش زمين در مناطقي از اين استان است اما با اين حال به كمك لرستان آمده اند كه از اين جهت بسيار از مسئولان اين استان تشكر و قدرداني مي كنم.
خادمي اظهار داشت: علاوه بر كمك هاي امدادي و عمراني كه استانداري سمنان به سيل زدگان لرستان ارائه كرده، صنعتي بودن استان سمنان نيز مي تواند در اين خصوص بسيار گره گشا بوده و در زمينه هاي مختلف فني و صنعتي كمك هاي بزرگي به استان كند.
استاندار لرستان با بيان اينكه مناطق سيلزده چم مهر و بابازيد شرايط ويژه تري دارند افزود: اين روستاها اگر پاكسازي شوند مي توان بعنوان اسكان موقت نيز از آنها استفاده كرد.
وي ادامه داد: ترميم و بازسازي جاده دسترسي و پل روستاي چم مهر نيز از طرح هايي است كه به سرعت بايد در روزهاي انجام شود زيرا نقش بسيار مهمي در تسريع امداد رساني و بازسازي اين روستا خواهد داشت.
7264/6060