۳۱ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۳۶
کد خبر: 83285843
۰ نفر
حكیم: عراق سیاست درهای باز را در پیش گرفته است

بغداد – ایرنا – رهبر جریان حكمت ملی عراق گفت كه عراق سیاست درهای باز را با كشورهای منطقه و جهان در پیش گرفته است.

به گزارش ایرنا، «سید عمار حكیم» امروز شنبه در دیدار با «علاء الدین بروجردی» فرستاده رییس مجلس شورای اسلامی ایران به اجلاس پارلمان های همسایه عراق گفت كه عراق گام های استواری برای پیشبرد سیاست درهای باز با كشورهای منطقه و جهان برداشته است.
وی خاطر نشان ساخته است كه عراق در تلاش است براساس منافع مشترك با همگان روابطی متوازن برقرار كند.
به نوشته بیانیه دفتر رهبر جریان حكمت ملی عراق، حكیم و بروجردی در این دیدار در مورد تازه‌ترین تحولات سیاسی عراق و منطقه و نیز راهكارهای تقویت مناسبات فیمابین به بحث و تبادل نظر پرداختند.
حكیم بر اهمیت برگزاری نشست پارلمانی كشورهای همسایه عراق كه بر اساس دیدگاه مشترك در قبال مسائل مختلف برگزار می شود، تاكید كرد.
بروجردی نیز در این دیدار از موضع بغداد در قبال جمهوری اسلامی ایران قدردانی و بر اهمیت برگزاری نشست پارلمانی كشورهای همسایه عراق برای تقویت همكاری پارلمانی میان دو كشور تاكید كرد.
بروجردی بعد از پایان این دیدار از نمایشگاه ویژه اشیاء شخصی شهید آیت الله «سید محمد باقر حكیم» و برادر مرحومش «سید عبدالعزیز حكیم» دو تن از رهبران سیاسی عراق و هدایای ویژه كشورهای مختلف دنیا به سید عمار حكیم كه در مقر دفتر جریان حكمت ملی دایر شده بازدید كرد.
نشست بین المجالس همسایگان عراق روز شنبه با حضور روسای پارلمان های عربستان، كویت، اردن، تركیه و سوریه و هیات پارلمانی ایران به ریاست علاء الدین بروجردی در بغداد با عنوان «عراق؛ ثبات و توسعه» برگزار شد.
خاورم *2*353*380*