۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۴
کد خبر 83285801
۰ نفر
وزارت فرهنگ در واردات كاغذ تنها راهنما و ناظر است

تهران - ایرنا - معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی وظیفه كارگروه ساماندهی كاغذ را یك وظیفه نظارتی دانست و گفت :در آستانه شروع نمایشگاه بین‌المللی كتاب تهران سعی كردیم همكاری بیشتری با ناشران داشته باشیم.

به گزارش عصر شنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا از روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محسن جوادی در آستانه شروع‌ به كار سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی كتاب تهران درباره حمایت‌های این معاونت از ناشران كشور بعد از بحران اخیر گرانی كاغذ ،گفت: بعضی ناشران كاغذهای خود را به تازگی تحویل گرفتند.
وی با تاكید براینكه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی واردكننده كاغذ نیست بلكه تنها در مقام نظارتی قرار دارد ، ابراز امیدواری كرد تا در سایه این راهنمایی و نظارت توزیع كاغذ منظم‌تر از گذشته اتفاق بیفتد.
جوادی با اشاره به واردات كاغذ پیش از دخالت وزارت ارشاد با استفاده از ارز دولتی ،گفت: در دوره پیش از تشكیل كارگروه كاغذ در وزارت ارشاد، واردات كاغذ با ارز 3هزار و 200 تومان یا مبالغ كمتر و بیشتر از آن انجام شد اما ما مسئولیت حقوقی در آن نداشتیم.
به گفته وی از زمان تشكیل كارگروه ساماندهی كاغذ در شهریورماه گذشته، واردكننده‌ها با نظارت و تایید كارگروه و در خدمت اهداف تعیین‌شده به واردات و توزیع كاغذ می‌پردازند.
معاون وزیر فرهنگ درباره احتمال احتكار كاغذ موجود در دست واردكنندگان گفت: در صورتی كه هر یك از واردكننده‌ها از تصمیمات كارگروه تبعیت نكنند وزارت ارشاد رابطه خود را با آن‌ها قطع می‌كند.
به گزارش ایرنا، كارگروه ساماندهی كاغذ با مصوبه ستاد تنظیم بازار به منظور ثبت سفارش و نظارت بر فرایند تخصیص ارز دولتی و توزیع انواع كاغذهای روزنامه ای و تحریر تشكیل شده است.
این كارگروه به ریاست حسین انتظامی دستیار ارشد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و عضویت نمایندگان وزارتخانه‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی و صمت، بانك مركزی، گمرك، سازمان حمایت از مصرف كننده، سازمان تعزیرات حكومتی و نمایندگان تشكل های نشر و مطبوعات تشكیل می‌شود.
فراهنگ ** 9211 ** 1355