باند حرفه اي سارقان احشام در بوئين زهرا منهدم شد

قزوين - ايرنا - فرمانده انتظامي بويين زهرا از انهدام باند حرفه اي سارقان احشام در اين شهرستان و دستگيري سه سارق خبر داد.

به گزارش ايرنا به نقل از پايگاه خبري پليس، سرهنگ حسين عليان نژادي روز شنبه با اعلام اين خبر افزود: در پي وقوع چندين فقره سرقت احشام در بخش دشتابي اين شهرستان، كارگروه ويژه اي براي شناسايي و دستگيري سارق يا سارقان در پليس آگاهي شهرستان تشكيل شد و موضوع به صورت ويژه در دستور كار ماموران قرار گرفت.
فرمانده انتظامي شهرستان بويين زهرا ادامه داد: ماموران پليس آگاهي پس از اقدامات اطلاعاتي و فني پليسي و گشت هاي مضاعف و مراقبت هاي نامحسوس موفق به كشف سر نخ هايي از سارقان شده و با انجام تحقيقات و بررسي هاي لازم چند سارق حرفه اي را شناسايي كردند.
وي افزود: ماموران با هماهنگي مقام قضائي ضمن شناسايي مخفيگاه سارقان در يكي از روستاهاي شهرستان در يك عمليات ضربتي و غافلگيرانه سه نفر را دستگير و به پليس آگاهي شهرستان بوئين زهرا منتقل كردند.
اين مقام مسئول اضافه كرد: متهمان در بازجويي فني ماموران به 2 فقره سرقت احشام در سطح شهرستان بوئين زهرا اعتراف كرده و تعداد هشت راس گوسفند سرقتي از سارقان كشف و تحويل مالباختگان شد.
عليان نژاد با اشاره به اينكه متهمان پس از تشكيل پرونده براي سير مراحل قانوني به مراجع قضائي معرفي شدند از شهروندان خواست: هرگونه موارد مشكوك را در اسرع وقت از طريق شماره تلفن 110 به پليس اطلاع دهند.

*** آرد قاچاق در بوئين زهرا كشف شد
فرمانده انتظامي شهرستان بويين زهرا در اين خصوص گفت: با هوشياري نيروهاي انتظامي، حدود 2 تن آرد قاچاق در شهرستان كشف و ضبط شد.
عليان نژادي افزود: در پي اخبار واصله مبني بر ذخيره سازي كالاي قاچاق آرد در يكي از روستاهاي بوئين زهرا بررسي موضوع در دستور كار ماموران قرار گرفت.
وي در ادامه افزود: پس از انجام اقدامات اطلاعاتي و مراقبتي لازم مشخص شد كه كالاي مورد نظر در يك گاوداري انبار شده است.
فرمانده انتظامي بوئين زهرا با اشاره به هماهنگي با مقام قضائي، گفت: ماموران اين فرماندهي طي يك عمليات غافلگيرانه در محل حاضر شده و پس از بازرسي، حدود 2 تن آرد قاچاق را كشف كردند.
وي گفت: در اين خصوص پرونده قضائي تشكيل و براي سير مراحل قانوني به مرجع قضائي ارسال شد.
شهرستان بويين زهرا با مركزيت شهري به همين نام در 55 كيلومتري جنوب قزوين واقع شده است.
6101