رونق تولید همراه با حفظ محیط زیست اولویت دارد

شیراز- ایرنا- معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست كشور با اشاره به شعار امسال مبنی بر رونق تولید گفت :تسریع در رونق تولید و حفظ چرخه صنعت در كنار حفاظت از عرصه های محیط زیست اولویت ماست.

به گزارش خبرنگار ایرنا عیسی كلانتری شنبه در حاشیه بازدید از پارك ملی بمو شیراز افزود: حركت در مسیر توسعه پایدار به منزله حفظ محیط زیست و ایجاد بهره وری در تولید صنعتی است و این دو مقوله در كنار هم و همراه با سیاست های كلان اقتصادی دنبال می‌شود.
وی اضافه كرد : سیاستگذاری در محیط زیست باید به گونه ای باشد كه علاوه بر اعمال كامل ضوابط و مقررات زیست محیطی، در طرح های توسعه و عمرانی، نهایت همكاری و تسریع در تولید و چرخه صنعت به عمل آید.
وی همچنین بر لزوم بهره گیری ضابطه مند از مواهب طبیعی تاكید كرد و ادامه داد: پارك های ملی بستر مناسبی برای ایجاد دوستی با طبیعت و حیات وحش هستند و فرهنگ پاسداشت ارزش های زیست محیطی باید از سنین كودكی آموزش داده شود.
رئیس سازمان حفاظت محیط ‌زیست در بازدید از موزه حیات وحش شهید اردشیر امینی در پارك ملی بمو اظهار داشت: ضرورت ایجاب می كند مدیران برنامه مدونی به منظور اشاعه فرهنگ زیست محیطی و آشنایی دانش آموزان و آینده سازان كشور با پارك های ملی و مناطق حفاظت شده ارائه دهند و از این پتانسیل ارزشمند به نحو مطلوب استفاده كنند.
كلانتری با بیان اینكه تاثیر سیلاب ها بر حوزه محیط زیست كشور، چندان خسارت بار نبوده است، دغدغه موجود را احتمال ایجاد گرد وغبار، ناشی از خاك های ریزدانه بجا مانده از رسوبات سیل دانست.
وی همچنین بر پیگیری و حل موضوع گردوغبار در استان سیستان و بلوچستان، بعنوان اولویت دولت و سازمان محیط زیست تاكید كرد.
كلانتری، در خصوص وضعیت تالاب های كشور نیز، با توجه به دغدغه رییس جمهوری بر تخصیص مناسب حقابه ها از جانب وزارت نیرو تاكید كرد و گفت: تالاب های غرب و جنوب غرب كشور، همچنین 25 تا 30 درصدی تالاب های سیستان و استان فارس ابگیری شد.‌
كلانتری چهارشنبه از تالاب‌های بختگان، طشك ،مهارلو، كمجان و دریاچه سد درود زن به صورت هوایی بازدید كرد.
6113 / 1876