۳۱ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۳۸
کد خبر: 83285740
۰ نفر
نيمه شعبان و خيابان هاي شهر من

سمنان- ايرنا- شب نيمه شعبان ميلاد دوازدهمين امام شيعيان، قائم آل محمد(عج) از غروب آفتاب كه مي گذرد، خيابان هاي شهر من كه از روزهاي گذشته آذين شده بود، فرج ناجي آدم و آدميت را در ميان دود اسپند و شلوغي ها به انتظار مي نشيند.

به گزارش ايرنا، شبي كه ماه از نيمه گذشته است و در شبي كه ماه پيامبر خداست، خيابان هاي شهر من چنان غرق در شادي و سرور مي شود كه گويي بشارتي به گوش مردمانش رسيده است از جنس نصر و فجر.
محله به محله شهر من پر از عاشقاني است با لبخندها و بغض هايي از انتظار و گل هاي نرگس به دست؛ شايد كسي نفهمد كه قدم هايي از جنس رسول الله نبض كوچه هايشان را به شماره انداخته است.
خيلي ها آمده اند به خيابان هاي اصلي شهر؛ مي خواهند از نزديك چراغاني ها و آذين بندي هاي اين ميلاد فرخنده را به نظاره بنشينند و اين ميلاد موعود را به امامزاده يحيي(ع) شهر خويش تبريك و تهنيت بگويند.
عاشقاني كه با ديدن گنبد فيروزه اي يحيي بن موسي دل هايشان روانه قم و مسجد جمكران مي شود و دست بر روي سينه گذاشته و اشك شوق و انتظار از گوشه چشمانشان بر روي گونه هايشان مي لغزد و بر لب دعاي اللهم عجل لويك الفرج زمزمه مي كنند.
مردم شهر چراغاني كردن امامزادگان و بقاع متبركه و خيابان ها را از چندي قبل شروع كرده اند و پرچم هاي السلام عليك يا مهدي موعود(عج) را بر سر در خانه ها و محله هاي خود به اهتزاز در آورده اند.
بخش هاي مختلف مساجد، امامزادگان و بقاع متبركه شهر مملو از جمعيت عظيم دلباختگان و دلدادگان ائمه اطهار(ع) است و امسال برنامه ريزي جهت پذيرايي و استقبال از زائران با اجراي برنامه هاي مختلف جشن و خدمات اجتماعي و رفاهي صورت گرفته است.
منتظران آخرين منجي، با آذين بندي و چراغاني كردن خيابان ها و سردر منازل و حضور در خيابان ها، مساجد و اماكن مذهبي، با توزيع نذري، شربت و شيريني جشن هاي با شكوه و عظيمي را در محله ها و مناطق مختلف سمنان بر پا كرده اند.
آخرين منجي عالم بشيريت محمد بن الحسن روز جمعه نيمه شعبان 255 هجري قمري در خانه امام حسن عسكري(ع) و نرجس خاتون به دنيا آمد و كنيه ‌هاي آن حضرت عبارتند از ابوالقاسم، هم كنيه پيامبر(ص)، ابوعبدالله، اباصالح، و داراي بيش از 300 لقب از جمله مهدي، منصور، قائم، حجت‏ الله، صاحب‏‌الامر، خلف صالح، بقيه الله، موعود، خاتم ‌‏الاوصيا، داعي، باسط، ثائر، صاحب‌‏الزمان، خليفه الرّحمان، برهان، سيد و منتظر است.
قائم آل پيغمبر(عج) به دور از نگاه ماموران حكومتي عباسيان پس از تولد، حدود پنج سال تحت سرپرستي پدر بزرگوارشان امام حسن عسكري(ع) به صورت نيمه مخفي زندگي كردند و در اين زمان پدرشان آن حضرت را به بزرگان شيعه معرفي كردند تا در مساله امامت در زمان غيبت دچار اختلاف نشوند.
پس از شهادت حضرت امام حسن عسكري(ع) در سال 260 هجري قمري، غيبت صغري آغاز شد و تا سال 329 هجري قمري ادامه پيدا كرد؛ در اين دوره حضرت مهدي(عج) از طريق چهار نايب به اداره امور مردم مي پرداختند و سپس غيبت كبري آغاز شد.
طبق اسناد و احكام دين اسلام پس از ظهور امام زمان(عج)، حكومت واحد جهاني با محوريت عدل و داد در جهان تشكيل خواهد شد.
7342م/6103