پایان پرداخت سود سهام عدالت گروه «سایر مشمولان» تا آخر هفته

تهران- ایرنا- سازمان خصوصی سازی اعلام كرد پرداخت سود سهام عدالت گروه «سایر مشمولان» كه شمار آنان به 6 میلیون و 700 هزار نفر می رسد، تا آخر هفته پایان می یابد.

به گزارش ایرنا، پارسال 2 هزار و 400 میلیارد تومان سود سال مالی 1396 سهام عدالت بین 22 میلیون نفر از مشمولان توزیع شد.
در ساماندهی سهام عدالت، مشمولان به 20 گروه مختلف تقسیم شدند كه مرحله آخر (چهارم) پرداخت سود سهام عدالت سال مالی 96 شركت های سرمایه پذیر مربوط به گروه سایر مشمولان بود كه بیست و ششم اسفندماه گذشته آغاز شد.
این گروه شامل وراث جدید تعیین تكلیف شده، مددجویان تغییر وضعیت یافته، ایثارگران و خانواده های ایثارگران، دست‌اندركاران امر واگذاری سهام عدالت، خبرنگاران، طلاب، بیماران خاص، كاركنان ستادهای نماز جمعه، خدام مساجد و اماكن متبركه، امامزاده ها و حسینه ها، زندانیان آزاد شده، تاكسیرانان، قالیبافان، كاركنان موسسات خیریه و فعالان قرآنی می شود.
در این مرحله 6 میلیون و 700 هزار نفر باید سود سهام عدالت خود را كه ارزش آن در مجموع 600 میلیارد تومان است، دریافت كنند.
به گزارش شنبه تارنمای سازمان خصوصی سازی، پرداخت سود سهام عدالت عملكرد سال 96 مشمولان سهام عدالت مربوط به گروه سایرمشمولان در روزهای آتی خاتمه می یابد.
در این مرحله حدود 2 میلیون نفر از این گروه سود سهام عدالت خود را دریافت می كنند كه ارزش آن در مجموع بیش از 165 میلیارد تومان است.
بانك عامل معرفی شده این افراد بانك ملی ایران بود كه با واریز وجوه لازم به حساب بانك ملی در روز دوشنبه این هفته، سود همه قشرها به استثنای كاركنان و بازنشستگان در بانك های عامل بابت عملكرد سال 1396 واریز شده تلقی می شود.
با احتساب سودهای پرداخت شده به این گروه باقیمانده از مشمولان، تاكنون سود سهام عدالت 31 میلیون نفر از مشمولان نهادهای حمایتی شامل كمیته امداد و سازمان بهزیستی، روستاییان و عشایر، كارگران فصلی و ساختمانی و سایر گروه ها به طور كامل پرداخت شده است.
تنها گروه باقیمانده از مشمولان شامل كاركنان و كارمندان دستگاه های اجرایی و بازنشستگان صندوق های بازنشستگی كشوری، تامین اجتماعی و نیروهای مسلح است كه بیش از 10 میلیون نفر را دربرمی گیرد.
سود عملكرد سال 1396 این گروه نیز پس از دریافت از شركت های سرمایه پذیر در 2 ماه آینده به مرور واریز می شود.

اقتصام*3061*1961*