رويداد بين المللي معماري و تجربه زيست شهري در بوشهرآغاز شد

بوشهر-ايرنا- رويداد بين المللي معماري و تجربه زيست شهري روز شنبه با حضور شماري از دانشگاهيان اتريش و دانشگاه خليج فارس در بوشهر آغاز شد.

مديرامور بين الملل و دانشجويان غيرايراني دانشگاه خليج فارس درحاشيه اين آيين درگفت و گو با ايرنا افزود: در اين رويداد كه به صورت مشترك بين دانشگاه خليج فارس و دانشگاه صنعتي وين برگزار مي شود تيمي 30 نفره از استادان و دانشجويان دانشگاه صنعتي وين در رشته هاي مهندسي، عمران، معماري و شهرسازي با ميزباني دانشگاه خليج فارس حضور دارند.
آرش خسروي افزود: مطالعه شهرسازي در بافت قديم بوشهر و شهرهاي جديد ساخته شده در ايران از جمله عاليشهر از جمله هدف هاي اين رويداد بين المللي است.
وي بيان كرد: مطالعه مشتركي هم با همراهي استادان دانشگاه خليج فارس انجام و پنلي تخصصي نيز به عنوان پارادايم هاي جديد در حمل و نقل برگزار شد كه به صورت مشترك بين استادان دانشگاه خليج فارس و استادان دانشگاه صنعتي وين بود.
خسروي ادامه داد: در اين زمينه پروفسورها كنوفلاخر و امبرگر از دانشگاه صنعتي وين و پژوهشكده حمل و نقل اين دانشگاه حضور داشتند و به بحث و تبادل نظر پرداختند.
وي اظهارداشت: هدف از برگزاري چنين برنامه هايي توسعه ظرفيت همكاري هاي بين المللي دانشگاه خليج فارس براي دستيابي به همكاري هاي بلند مدت با دانشگاه هاي خارجي، انجام پروژه هاي تحقيقاتي مشترك، جابجايي استاد و دانشجو و فرصت‌هاي مطالعاتي و همچنين دستيابي به تفاهم نامه هاي همكاري و عملياتي كردن آنهاست.
خسروي اظهارداشت: در قالب رويدادهاي بين‌المللي زمينه رونق گردشگري دانشگاه محور با محوريت فرهنگ، تاريخ و صنعت ترويج داده مي شود.
وي يادآورشد: هيات اتريشي در قالب سفر سه روزه از بافت قديم بوشهر بويژه عمارت ها، موزه ها، تاسيات بندري و شهرجديد عاليشهر بازديد مي كنند.
خسروي افزود: انتظار است تعاملات بين‌المللي دانشگاه رشد و بتوان در راستاي توسعه شهر بوشهر و استان بوشهر و در نهايت كشور قدم هاي موثري برداشت.
وي يادآور شد: در بين كشورهاي اتحاديه اروپا بيشترين ارتباط دانشگاه خليج فارس با آلمان، ايتاليا و اتريش است.
خسروي افزود: ايران با دانشگاه كردوبا اسپانيا نيز ارتباط برقرار كرده و قرار است 6 نفر از استادان و دانشجويان دانشگاه خليج فارس در قالب طرحي علمي به كشور اسپانيا اعزام شوند.
وي گفت: در منطقه نيز در بحث جذب دانشجو با كشورهاي حوزه قفقاز و گرجستان ارتباطاتي ايجاد شده و كشورهاي پاكستان و افغانستان و كشورهاي عربي از جمله عراق و يمن هدف جذب دانشجو هستند.
خسروي اظهارداشت: در شرق آسيا هم كره جنوبي و مالزي بيشترين ارتباط علمي را با دانشگاه خليج فارس دارند.
7212/6045