جشنواره گلاب گیری در سعدآباد

تهران - ایرنا - جشنواره گلاب گیری، آیین باستانی گل غلتان و نمایشگاه صنایع دستی از اول تا 15 اردیبهشت ماه 1398،در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برگزار می شود.

به گزارش عصر یكشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا از روابط عمومی سعدآباد، در این جشنواره، همزمان با آئین های باستانی گل غلتان و گلاب گیری، رقص های آئینی آذری، كرمانجی، بوشهری و تربت جام برای علاقه‌مندان اجرا می شود.
به منظور حمایت از كالای ایرانی و صنایع دستی كشور، نمایشگاه صنایع دستی و سوغات نیز با بیش از 46 غرفه از استان های مختلف كشور، در مدت یاد شده در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برگزار می شود.
این نمایشگاه شامل غرفه های صنایع دستی از جمله: مینا كاری، منبت، قلم زنی، زیورآلات سنتی، سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی، سفال و سرامیك، صنایع مس، صنایع چرم، نقاشی روی كاشی، البسه محلی، ترمه، گلیم بافی، صنایع دستی تلفیقی و نیز سوغات و شیرینی های سنتی بیش از 15 استان كشور است.
علاقه‌مندان می توانند ، از 1 تا 15 اردیبهشت ماه، به ورودی زعفرانیه مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد به نشانی میدان تجریش، خیابان ولیعصر (عج)، خیابان شهید فلاحی، انتهای خیابان شهید طاهری مراجعه كنند.
فراهنگ ** 3377 ** 1355