موكب های امدادرسانی ناجا در مناطق سیل زده مستقر شدند

تهران- ایرنا- معاون نظارت و ارزشیابی مكتبی سازمان عقیدتی سیاسی ناجا، از برپایی موكب های امدادی با عنوان «شهدای ناجا» در مناطق سیل زده خبر داد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از پلیس، حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا حیدری اظهار داشت: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در لبیك به پیام و ابلاغ فرماندهی معزز كل قوا (مدظله العالی) مبنی بر گسیل امكانات بیشتر نیروهای مسلح برای امداد در مناطق سیل زده، پیام سرلشكر پاسدارمحمد باقری رئیس ستاد كل نیروهای مسلح و تأكید سرلشكر پاسدار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی سپاه قدس درباره استقرار موكب های اربعین در مناطق سیل زده، علاوه بر تأمین نظم و امنیت، به برپایی موكب های امدادرسانی در این مناطق اقدام كرد.
وی با اشاره به برپایی موكب های اربعین نیروی انتظامی به نام « شهدای ناجا» در مناطق سیل زده به ویژه در استان خوزستان و شهرهای سوسنگرد و حمیدیه، گفت: كمك های كاركنان نیروی انتظامی و خانواده هایشان جمع آوری و در این مواكب میان هموطنان آسیب دیده از سیل توزیع می شود.
معاون نظارت و ارزشیابی مكتبی سازمان عقیدتی سیاسی ناجا افزود: كمك های جمع آوری شده از نیروی پلیس از اقصی نقاط كشور به دست ما رسیده و تاكنون بیش از 50 تن برنج، 10 تن آرد، 5 تن خرما، 500 تخته پتو، مقادیر زیادی آب معدنی، لوازم بهداشتی جمع آوری شده است.
حجت الاسلام والمسلمین حیدری ادامه داد: تاكنون مقدار قابل توجهی كمك های نقدی نیز توسط نیروهای پلیس برای امدادرسانی به هموطنان آسیب دیده از سیل جمع آوری شده است.
این مقام مسئول با اشاره به توزیع 50 هزار پرس غذای گرم میان سیل زدگان، گفت: روزانه به طور میانگین 6 هزار غذای گرم توسط نیروهای پلیس با عنوان خادم الحسین، طبخ و میان آسیب دیدگان توزیع می شود، علاوه بر این تاكنون هزار و 800 بسته سبد غذایی خشك نیز توزیع شده است.
معاون نظارت و ارزشیابی مكتبی سازمان عقیدتی سیاسی ناجا ادامه داد: علاوه بر این اقدامات، كمك های ارسالی كاركنان پلیس و خانواده هایشان را به مناطق كم برخوردار و روستاهای محاصره در آب نیز با بهره گیری از تجهیزاتی همچون قایق و خودروهای شاسی بلند ارسال می كنیم.
وی تأكید كرد: كمك های نقدی و غیرنقدی نیروهای پلیس به سیل زدگان همچنان ادامه دارد و ما نیز پیرو دستور و تأكید سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی و حجت الاسلام والمسلمین سید علیرضا ادیانی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا تا بازگشت شرایط به حالت عادی در این مناطق فعالانه حضور خواهیم داشت و به عنوان خادم الحسین ایفای نقش می كنیم.
اجتمام*9105*1834