ترامپ:گزارش مولر درباره انتخابات امریكا را كینه توزان نوشتند

تهران - ایرنا - «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریكا روز شنبه در ادامه انتقاد از تحقیقات «رابرت مولر» بازپرس ویژه رسیدگی به پرونده مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 ایالات متحده، مدعی شد كه گزارش منتشر شده مولر را گروهی از كینه توزان واقعی نوشته اند.

به گزارش ایرنا، ترامپ در صفحه توییتر خود نوشت: به رغم این واقعیت كه از ابتدا نباید اجازه تهیه گزارش به رابرت مولر داده می شد، این گزارش را 13 دمكرات خشمگین و كینه ورز نسبت به من ، به بدترین شكل ممكن نوشتند، از جمله شخص باب مولر كه به شدت دچار كشمكش درونی است و نتیجه نهایی این است كه تبانی و كارشكنی در روند اجرای عدالت در كار نیست.
رئیس جمهوری آمریكا در توییت دیگری اعلام كرد كه رسانه های اخبار جعلی با هر روش ممكنی برای تشدید اوضاع و برآشفتن سیاستمداران و تعداد زیادی از مردم اقدام می كنند، اما بندرت به این حقیقت اشاره دارند كه در نتیجه گیری اصولی رابرت مولر این واقعیت درج شده كه با روسیه تبانی رخ نداده است.
ترامپ در پایان این توییت، پرونده مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریكا را پرونده ای مختومه برشمرد.
گزارش مولر در مورد تبانی تیم انتخاباتی ترامپ با روس‌ها بعد از 22 ماه جنجال منتشر شد.
مولر در این گزارش همه مقدمات لازم برای محكوم كردن ترامپ را ارائه كرده، ولی در نهایت گفته كه هیچ نشانه مجرمانه‌ای از توطئه كارزار انتخاباتی رییس جمهوری امریكا و روسیه پیدا نكرده، هرچند كه وی را تبرئه هم نكرده است.
گزارش مولر را «ویلیام بار» دادستان كل آمریكا منتشر كرده و دمكرات ها وی را متهم می‌كنند كه با سانسور كردن بخش‌هایی از این گزارش، در پی فریب دادن كنگره است.
مولر در تحقیقات خود به این نتیجه رسیده كه تیم ترامپ در «پاره‌ای از موارد» پذیرای پیشنهاد‌های طرف‌های روس در انتخابات بوده است و البته در برخی موارد دیگر نیز مقام‌های ستاد ترامپ، این كمك‌ها را رد كرده‌اند.
با وجود این استنادات، مولر می‌گوید «در نهایت، تحقیقات به این نتیجه نرسیده‌ كه ستاد انتخابات ترامپ وارد تبانی یا هماهنگی با دولت روسیه برای دخالت در انتخابات شده است.»
مولر 10 نمونه از اقدامات رئیس‌جمهوری را كه در حضور دیگران روی داده و مصداق جلوگیری از اجرای عدالت بوده، نام برده است.
شبس*اروپام**9109**1917