۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
کد خبر 83285647
۰ نفر
سربازانی كه در گمنامی می جنگند

بندرعباس- ایرنا- وزارت اطلاعات طی چهار دهه از زمان تاسیس نظام شكوهمند اسلامی تا به امروز نقش مهمی در حفظ جمهوری اسلامی ایران داشته است و همواره دلاوران و سربازانی مخلص و صدیقی را تربیت كرده كه در گمنامی برای امنیت كشور می جنگند.

به گزارش ایرنا، وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران «واجا» یكی از نقاط قوت كشورمان و به لحاظ امنیتی و اطلاعاتی جزو 10 قدرت برتر جهان است كه در سال 1362 در دولت وقت ایران تهیه و مورد تصویب مجلس قرار گرفت.
مهم ترین افتخار سرباز گمنام امام زمان (عج) به فرموده رهبر معظم انقلاب این است كه امام خمینی (ره) از آنان راضی بوده و تلاش مخلصانه آنان را ارج می گذاشتند، به همین دلیل عنوان سربازی گمنام امام زمان (عج) را بر سینه سترگ حافظان امنیت مُهر كردند.
وظیفه این سربازان بی ادعا تامین امنیت كشور در ابعاد مختلف داخلی، خارجی، ضد جاسوسی، آگاهی و اشرافیت از وضعیت دشمنان داخلی و خارجی در راستای پیشگیری و مقابله با توطئه های آنها علیه حاكمیت و اقتدار نظام اسلامی است.
اگر بخواهیم به عظمت ماموریت سربازان گمنام در قالب وزارت اطلاعات بپردازیم باید به عظمت و گستره سرویس های جاسوسی جهان در قالب سازمان سیا، سازمان جاسوسی انگلیس و موساد اسرائیل پرداخت كه امروزه در سطح گسترده در منطقه و جهان در حال فعالیت هستند.
آنچه مهم است اینست كه به دلیل تقابل نظام جمهوری اسلامی ایران با منافع مستكبران جهانی، تمامی سرویس های جاسوسی در تقابل با ایران با هم در تعامل هستند.
به طور قطع رقابت و مقابله با این سرویس های جاسوسی جهانی با آن همه تجهیزات مدرن، كار آسانی نیست ولی سربازان گمنام در وزارت اطلاعات در كنار دیگر نیروهای امنیتی همچون سپاه، بسیج، نیروهای انتظامی و ارتش جمهوری اسلامی با اعتماد به نفس و توكل به خدا و جدیت و عزم جهادی، آن ها را مبهوت و زمین گیر كرده و عظمت، اقتدار و اشرافیت اطلاعاتی و امنیتی ایران اسلامی را به رخ جهانیان كشیده اند.
امروزه به بركت توجه به امام زمان (عج) و رهبری داهیانه رهبر معظم انقلاب و تیزهوشی و كیاست سربازان گمنام امام زمان (عج)، ایران اسلامی با وجود اینكه در ناامن ترین منطقه جغرافیایی جهان واقع شده است اما خوشبختانه امن ترین كشور جهان است.
این مهم میسر نبوده مگر در ید قدرتمند سربازانی كه با ایمان و اعتقاد راسخ به اصول نظام و رهبری با تمام وجود كمال اخلاص از حدود و ثغور امنیتی كشور پاسداری می كنند.
وزارت اطلاعات در جریان اجرای وظایف و ماموریت های محوله، خود را مقید به شرع مقدس و قانون می داند و سربازان گمنام امام زمان (عج) با اعتماد و اعتقاد راسخ به نظام مقدس جمهوری اسلامی، ولایت و مردم، مقابله با دشمنان انقلاب و نظام را جنگ با دشمنان اسلام می دانند.
حضور مقتدرانه و افتخارآفرین نظام مقدس جمهوری اسلامی در عرصه های مختلف منطقه ای و جهانی با وجود تمامی ترفندها و توطئه های استكبار جهانی، نمونه ای از اقتدار اطلاعاتی و امنیتی جمهوری اسلامی است.

*مجاهدت خاموش سربازان گمنام امام زمان (عج)
مجاهدت سربازان گمنام امام زمان (عج) همیشه همانند نام شان در پس گمنامی، مستور مانده است، چرا كه سربازان گمنام به رسم امانتداری نمی توانند همانند سایر ارگان ها و سازمان ها فعالیت های پیچیده و نرم خود را عرضه كنند.
ناگفته پیداست كه تلاش خاموش سربازان گمنام امام زمان (عج) در حوزه های مختلف امنیتی، بسترساز امنیت پایدار و اقتدار ملی شده و روز نیمه شعبان كه به نام این عزیزان نامگذاری شده، فرصتی مناسبت برای یاد آوری دلاورمردی ها و حماسه آفرینی های این مجموعه خدوم است.
نگاهی به كارنامه درخشان مجاهدان خاموش پس از چهار دهه تلاش گویای پرونده روشن و درخشان این مجموعه در تقابل با گروهك های تروریستی و معاند و عناصر وابسته به غرب است.
كارنامه شفاف و روشنی كه برای همیشه در تاریخ اتقلاب ماندگار خواهد شد و مجاهدت های بی ادعای سربازان گمنام همچنان در حافظه تاریخی مردم و انقلاب ثبت خواهد شد.
در دنیای پرآشوبی كه ما زندگی می‌ كنیم، حفظ امنیت خویشتن و اجتناب از آسیب برای هر فردی قابل تصور است.
گاهی حتی محتاط ‌ترین و به لحاظ امنیتی آگاه‌ ترین افراد، دچار آسیب‌ های امنیتی می ‌شوند كه نیازمند مسیری برای هدایت و دوركردن گزند و آسیب ها هستند.
در كشور ما كه همیشه با انواع هجمه های داخلی و خارجی مواجه بوده ایم نیازمند بستری امن و صحیح و دلسوز برای برقراری امنیت و آرامش مردم و كشور هستیم تا در مجرای قانونی بتوان به تلاش و خدمت پرداخت بی آنكه نگران از دست رفتن سلامت روانی و آسیب های اجتماعی و غیره بود.
این مهم میسر نمی شود مگر با همراهی و همیاری سربازان گمنامی كه كمتر آنها را می بینیم اما وجودشان و سایه امنیتی كه برقرار كرده اند را به خوبی می توان در تمام جامعه حس كرد.
خدمت خالصانه و بی ادعا به مردم در پس گمنامی و تنها برای رضای خدا یكی از شایسته ترین اعمال در متون دینی اسلام برشمرده می شود و وجود این ویژگی در سیستم اطلاعاتی ایران موید این است كه فعالان در وزارت اطلاعات از تلاش برای نام آوری و آوازه مبرا هستند.
با این وجود تیم های اطلاعاتی ایران در مقابله با دسیسه های سرویس های جاسوسی جهان با آن ها پنجه به پنجه شده به گونه ای كه هم اینك وزارت اطلاعات ایران در زمره هوشمندان سرویس های اطلاعاتی ثبت شده در جهان است.
همه دستگاه‌های امنیتی كشور از جمله كاركنان وزارت اطلاعات، برای حفظ امنیت ملی، به طور شبانه‌ روزی در حال تلاش هستند اما این میسر نخواهد شد مگر این كه هر یك از شهروندان ایرانی، نسبت به امنیت خود و سایر همنوعان احساس مسوولیت و تلاش نمایند.
برای این مقصود، هر شخص باید برای افزایش ایمنی خود، قواعد مربوط به امنیت فردی را بیاموزد و آشنایی هر یك از ما با برخی اقدامات خود حفاظتی، نخستین گام برای دفاع و حفاظت شخصی در مقابل خطرات غیرقابل پیش‌ بینی است.
یكی از ماموریت های ذاتی وزارت اطلاعات، تامین امنیت نظام و مردم است و در طبیعت سهم مهمی در دستاوردهای امنیتی داشته است.
علاوه بر آن، برخی از عملكردها و اقدامات این وزارت، قابل ارائه ی مستقیم به افكار عمومی نمی باشد و مردم از آن آگاه نیستند ولی در تامین و ایجاد رضایت مندی آنها موثر بوده است .
دستگاه حاكمیتی و تحت امر ولایت فقیه كه در تمام صحنه های امنیتی و سازندگی و سیاسی حضوری فعال دارد و با هدف برقراری امنیت و گستراندن چتر آرامش بر سر جامعه از هیچ تلاشی فروگذار نبود و همچنان در تمامی صحنه ها فعال و پویا بوده و هستند.
باشد كه دعای خیر مردم بدرقه راه گمنامان عرصه امنیت و آرامش ایران اسلامی بشود.
7195/6048