2.8 تن مواد مخدر در جنوب سيستان و بلوچستان كشف شد

زاهدان- ايرنا- فرمانده انتظامي سيستان و بلوچستان از انهدام باند مسلحانه قاچاق مواد مخدر و كشف بيش از 2 تن و 814 كيلوگرم انواع مواد مخدر و هلاكت 2 قاچاقچي در عمليات مقتدرانه پليس استان خبر داد.

به گزارش ايرنا از پايگاه خبري پليس سردار محمد قنبري روز شنبه در اين باره اظهار داشت: پليس مبارزه با موادمخدر سيستان و بلوچستان با انجام اقدامات اطلاعاتي گسترده به سرنخ هايي از قاچاق محموله سنگين موادمخدر توسط يك باند حرفه اي دست يافتند.
وي افزود: تيم هاي اطلاعاتي و عملياتي پليس، 2 تيم از اعضاي اين باند مسلح كه قصد جابجايي مواد مخدر از شهرستان ايرانشهر را داشتند به صورت نامحسوس تحت نظر قرار دادند.
فرمانده انتظامي سيستان و بلوچستان بيان كرد: روز گذشته مأموران پليس، يكي از اين تيم ها را كه با يك دستگاه خودروي پژو 405 نقره اي و يك دستگاه پژو پارس سفيد از ايرانشهر به سمت شهرستان دلگان حركت و با 2 دستگاه پژوي 405 اسكورت مي شدند، شناسايي كردند.
وي ادامه داد: با رسيدن قاچاقچيان به محل كمينِ، عمليات آغاز شد كه سوداگران مرگ به محض رويت پليس بدون توجه به دستور ايست بر سرعت خود افزوده و با قصد فرار به سمت مأموران تيراندازي كردند.
سردار قنبري اظهار داشت: با مقابله به مثل پليس مبارزه با مواد مخدر و شدت گرفتن درگيري، قاچاقچيان كه توان مقاومت در برابر آتش پرحجم پليس را نداشتند با بجا گذاشتن خودروهاي حامل مواد به وسيله يكي از خودروهاي اسكورت از طريق جاده هاي فرعي متواري شدند.
وي با اشاره به هلاكت 2 قاچاقچي در اين عمليات، گفت: در بازرسي از 3 خودرو به جامانده، يك تن و 192 كيلو و 900 گرم ترياك، 19 كيلو شيشه و يك كيلوگرم ساير مواد به همراه 2 اسلحه كلاش با تيغه خشاب هاي فاقد فشنگ كشف شد.
فرمانده انتظامي سيستان و بلوچستان گفت: در ساعت 22 و 32 دقيقه شب گذشته، تكاوران پليس با تيم دوم از اين باند كه در جاده خاش – ايرانشهر در حال جابجايي مواد بودند، رو در رو شدند.
وي خاطرنشان كرد: قاچاقچيان كه با 2 دستگاه پژو 405 درحال حركت بودند با برخورد به كمين پليس مبارزه با مواد مخدر با بي توجهي به دستور ايست اقدام به فرار و شليك گلوله كردند.
سردار قنبري بيان كرد: پس از طي مسافتي تعقيب و گريز قاچاقچيان كه عرصه را بر خود تنگ ديدند به ناچار از خودروها پياده شده و با استفاده از تاريكي شب و كوهستاني بودن منطقه پا به فرار گذاشتند.
وي گفت: در بازرسي از اين 2 خودرو، يك تن و 577 كيلو و 411 گرم ترياك، 14 كيلو و 300 گرم حشيش و 9 كيلو و 700گرم شيشه به همراه يك قبضه سلاح شكاري و مقاديري مهمات كشف شد.
213**6081