80 میلیارد ریال اعتباربرای مقابله با ملخ های صحرایی نیاز است

بندرعباس-ایرنا- رییس سازمان جهاد كشاورزی هرمزگان گفت: از اواخر سال گذشته هجوم ملخ های صحرایی به استان آغاز شد كه تاكنون اقدام هایی در این زمینه صورت گرفت و اكنون برای مقابله با آن به اعتبار 80 میلیارد ریال نیاز است.

به گزارش ایرنا، علی باقرزاده همایی عصر شنبه در نشست با خبرنگاران افزود: ازاین مبلغ 50میلیارد ریال برای آمادگاه و 30میلیارد ریال هم جهت مبارزه با ملخ های صحرایی پیشنهاد شده است.
رییس سازمان جهاد كشاورزی هرمزگان یاد آور شد: از ابتدای مبارزه با این آفت 10 میلیارد ریال هزینه شده كه در صورت تامین هزینه های مابقی، آمادگی كامل مقابله را داریم.
باقرزاده خاطر نشان كرد: از بهمن ماه 97 برای مقابله با هجوم ملخ های صحرایی گروه هایی را در قالب تجهیزات و نیروها تشكیل دادیم و توانستیم با همكاری كشاورزان 22 هزار هكتار از زمین های آلوده را سمپاشی كنیم.
این مقام مسوول بیان داشت: هجوم ملخ های صحرایی تاكنون در 50 نقطه از استان شناسایی شده كه برای مهار و مبارزه با آنها هیچ كمبود تجهیزاتی وجود نداریم.
رییس سازمان جهاد كشاورزی هرمزگان با اشاره به اینكه تا كنون هیچگونه خسارتی از سوی كشاورزان استان گزارش نشده است ، اظهارداشت: درهر نقطه ای كه هجوم ملخ ها اطلاع داده می شود ظرف 24 ساعت سمپاشی صورت می گیرد.
باقرزاده از مردم در استان درخواست كرد در صورت مشاهده این گونه ملخ های صحرایی كه به رنگ زرد طلایی هستند به سامانه 3315 جهاد كشاورزی اطلاع دهند تا در سریع ترین زمان اقدام های لازم جهت جلوگیری از افزایش ملخ ها انجام شود.
وی شهرستان های سیریك، جاسك و بندرلنگه را مستعد این آفت در سال های گذشته نیز دانست و گفت: تخمگذاری این گونه ملخ ها به طور معمول بین 20 تا 30 سال طول می كشد و مدت مبارزه با آنها بیش از 4 سال خواهد بود.
9944/6048