دهیاری كه چادرهای سیل زدگان خوزستان را برداشته بود بازداشت شد

اهواز - ایرنا - مدیركل بازرسی، مدیریت عملكرد و امور حقوقی استانداری خوزستان گفت: یكی از دهیاران شهرستان دشت آزادگان به دلیل دریافت 200 تخته چادر و توزیع نكردن آن بین سیل زدگان بازداشت شد.

شهاب رزمی شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: 2گزارش از مناطقی كه در معرض سیلاب نبوده اما اقدام به دریافت اقلام مورد نیاز سیل زدگان كرده بودند، دریافت شد كه یكی از آنها مربوط به یك دهیار در دشت آزادگان بوده و بنا بر همین گزارش، 200 تخته چادر كه توسط وی نگهداری شده و توزیع نشده بود، ضبط شد.
وی افزود: در مورد گزارش دوم نیز بعد از تذكر همه اقلام بازگردانده شده است.
رزمی اضافه كرد: مقرر شده بود كه مسئولیت اقلام مورد نیاز روستاهای سیل زده برای توزیع به دهیاران واگذار شود، زیرا این افراد آشنایی بیشتری به منطقه دارند.
وی گزارش تخلف در مناطق سیل زده را بسیار اندك دانست و گفت: در بررسی ها و گزارش های روزانه از ستاد پشتیبانی، اداره كل روستایی استانداری و هلال احمر نحوه توزیع شده اقلام رصد و پایش می شود و تا كنون گزارش خاصی از تخلف در این مورد نداشتیم.
به گفته وی وضعیت بهداشتی و معیشتی و رفاهی در اردوگاه های سیل زدگان نیز به طور منظم پایش و بررسی می شود.
در اثر سیلاب رودخانه های كرخه، دز و كارون تا كنون بیش از 114 روستا دچار آبگرفتگی شده و بیش از 270 روستا به صورت كلی و جزیی تخلیه شده اند. جمعیت هلال احمر خوزستان نیز اعلام كرده است: بیش از 170 هزار نفر سیل زده از چهارم فروردین ماه امدادرسانی شدند.
به گفته وزیر كشور، 400 هزار نفر در خوزستان در معرض سیلاب هستند.
9754/6064