كاهش 20 درصد شهريه دانشگاه آزاد براي دانشجويان تحت پوشش بهزيستي

تهران-ايرنا- براساس شيوه‌نامه اجرايي نحوه دريافت شهريه از دانشجويان تحت پوشش سازمان بهزيستي كشور در دانشگاه آزاد، تمام دانشجويان تحت پوشش اين سازمان در تمام مقاطع تحصيلي از 20 درصد تخفيف از كل شهريه در نيمسال دوم سال تحصيلي 98-97 استفاده كنند.

به گزارش روز شنبه ايرنا، محمد مهدي بخشنامه «شيوه‌نامه اجرايي ثبت‌نام و نحوه دريافت شهريه از دانشجويان تحت پوشش سازمان بهزيستي كشور» را به رؤساي دانشگاه آزاد اسلامي استان ها، واحدها، مراكز آموزشي و معاونت آموزش عمومي و مهارتي (سما) دانشگاه آزاد ابلاغ كرد.
در اين بخشنامه تأكيد كرده است: در راستاي اجراي تفاهم‌نامه منعقده بين دانشگاه آزاد و سازمان بهزيستي كشور و به منظور تحقق اصل عدالت‌محوري و ايجاد فرصت هاي برابر براي رشد و شكوفايي علمي و فرهنگي همه دانشجويان به ويژه دانشجويان تحت پوشش سازمان بهزيستي، تمام دانشجويان تحت پوشش اين سازمان در تمام مقاطع تحصيلي از ميزان 20 درصد تخفيف شهريه تحصيلي در نيمسال دوم سال تحصيلي 98-97 برخوردار خواهند شد.
براساس اين بخشنامه، به منظور تسهيل در خدمت‌رساني به اين دسته از دانشجويان، شيوه‌نامه اجرايي ثبت‌نام و نحوه دريافت شهريه دانشجويان تحت پوشش سازمان بهزيستي كشور كه به امضاي معاونت فرهنگي و دانشجويي دانشگاه آزاد و رئيس سازمان بهزيستي كشور رسيده، ابلاغ مي‌شود.
همچنين به منظور تسهيل مراحل اداري و رفاه حال مددجويان سازمان، آن دسته از دانشجويان مشغول به تحصيل كه در ترم هاي گذشته معرفي‌نامه خود را به دانشگاه محل تحصيل ارائه كرده‌اند، نيازي به ارائه معرفي‌نامه جديد ندارند، مگر آنكه سنوات تحصيل آنان بيش از سقف مجاز تعيين شده در مصوبه هيأت وزيران باشد. دانشجو موظف است پس از ثبت هر مقطع تحصيلي توسط كارشناسي امور دانشجويان سازمان بهزيستي استان محل سكونت، نسبت به ثبت ترم خود اقدام كند.
در اين شيوه‌نامه تاكيد شده كه دانشجو پس از اتمام مراحل انتخاب واحد و حداكثر تا دو هفته پس از انجام حذف و اضافه، اطلاعات مالي خود شامل هزينه قابل پرداخت پس از اعمال تخفيف را در سامانه درج كند و در اسرع وقت اصل مدارك شامل برگه انتخاب واحد و هزينه شهريه خود را به همراه كارنامه ترم گذشته با مهر معتبر دانشگاه، به اداره كل بهزيستي استان محل تحصيل تحويل دهد.
**9491**1601**