۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۵
کد خبر 83285446
۰ نفر
تحلیلگر سی ان ان خواستار اخراج سخنگوی كاخ سفید شد

تهران - ایرنا - «ایپریل رایان» تحلیلگر سیاسی شبكه خبری سی ان ان، «سارا سندرز» سخنگوی كاخ سفید را به دروغگویی متهم كرد و از رئیس جمهور آمریكا خواست او را اخراج كند.

به گزارش روزجمعه شبكه خبری آمریكایی فاكس نیوز، این تحلیلگر می گوید با علنی شدن گزارش«رابرت مولر»بازپرس ویژه تحقیقات دخالت روسیه در انتخابات سال 2016 ریاست جمهوری آمریكا، مشخص شده كه سندرز «دروغ» گفته است.
گزارش مولر كه روز پنجشبنه منتشر شده نشان می دهد كه سندرز در جلسه گفتگو با خبرنگاران در سال 2017 و به دنبال اخراج كومی تلاش كرده خبرنگاران را گمراه كند.
طبق گزارش فاكس نیوز، مه سال 2017 به دنبال اخراج «جیمز كومی» رئیس سابق پلیس فدرال آمریكا (اف بی آی)، سندرز به خبرنگاران گفته بود كه «تعداد بی شماری»از عوامل اف بی ای اطمینان خود را به كومی از دست داده اند. این درحالی بود كه به تاكید یك خبرنگار «اكثریت» این افراد از نقش رهبری كومی حمایت می كردند.
بر اساس گزارش مولر، سارا سندرز به تیم تحقیقات گفته است كه ادعای او اشتباه لُپی و تحت تاثیر شرایط مطرح شده و بر اساس هیچ شاهدی نبوده است.
رایان كه همچنین خبرنگار كاخ سفید برای شبكه های رادیو شهری آمریكا (متعلق به اقلیت آمریكایی های آفریقایی تبار) است سخنگوی كاخ سفید را به دلیل دروغ گفتن به مردم آمریكا مورد انتقاد شدید قرار داد و گفت: نه تنها اعتباری برای او (سندرز) باقی نمانده، بلكه او به طور مستقیم به مردم دروغ می گوید و مردم دیگر نمی توانند به او اعتماد كنند. مردم نمی توانند به آنچه كه او از تریبون رئیس جمهوری و در جایگاه سخنگوی كاخ سفید می گوید، اطمینان كنند. بنابراین او باید برود.
این مفسر سیاسی گفت: سندرز وارد بازی خطرناكی شده است. زیرا به افكار عمومی آمریكا دروغ می گوید. او می گوید رسانه ها اخبار را جعل می كنند درحالی كه خود او گزارش های جعلی از كاخ سفید مخابره می كند. او ما را به انتشار اخبار جعلی متهم می كند. ما همكارانی داشته ایم كه به دلیل تهدید ها مجبور شده اند فعالیت خود به عنوان خبرنگار را در كاخ سفید متوقف كنند.
سارا سندرز پنجشنبه شب با حضور در یك برنامه تلویزیونی بار دیگر تكرار كرد كه نباید از واژه«بیشمار» در رابطه با موضوع جیمز كومی استفاده می كرد. وی با این حال گفت:این موضوع «نادرست» نیست كه تعدادی از عوامل كنونی و سابق اف بی ای موافق اقدام رئیس جمهور در اخراج كومی هستند.
به گزارش ایرنا، سارا سندرز در زمان اخراج كومی آن را بهترین تصمیم رئیس جمهوری آمریكا توصیف كرده وگفته بود ترامپ در اتخاذ چنین تصمیمی به فكر مصالح شخصی اش نبوده است.
این درحالیست كه برخی از جمله«استیو بنن» دوست ومشاور سابق امنیت ملی ترامپ این تصمیم را بزرگترین اشتباه او در تاریخ سیاسی آمریكا توصیف كرد.
اروپام**9158**1590