۳۱ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۴
کد خبر: 83285443
۰ نفر
اميدواري سپيدرود با كسب تساوي در جم بوشهر

رشت - ايرنا - تيم فوتبال سپيدرود رشت با كسب نتيجه مساوي برابر پارس جنوبي در جم بوشهر همچنان به ماندن در ليگ برتر اميدوار باقي ماند.

به گزارش روز شنبه خبرنگار ايرنا، با انجام هفته بيست و ششم رقابت هاي فوتبال ليگ برتر باشگاه هاي كشور و با توجه به كسب نتيجه مساوي، تيم سپيدرود رشت در يك ديدار سخت خارج از خانه برابر پارس جنوبي جم، اين تيم همچنان اميدوار به ماندن در ليگ برتر باقي ماند.
بر اين اساس تيم فوتبال سپيدرود رشت در اين ديدار توانست برابر تيم پارس جنوبي جم به نتيجه مساوي 2 بر 2 دست يابد تا علاوه بر متوقف كردن پارس جنوبي، يك امتياز از اين بازي كسب كند.
اين در حالي است كه تيم فوتبال نفت مسجد سليمان كه رقابت سختي را با سپيدرود براي فرار از سقوط در جدول رده بندي دارد، در اين هفته در يك بازي خانگي برابر تيم قعرنشين استقلال خوزستان به نتيجه مساوي دست يافت كه اين نتيجه باعث شد تا سپيدرود همچنان اميدوار به ماندن در ليگ برتر باشد.
تيم فوتبال سپيدرود رشت در شرايطي برابر تيم پارس جنوبي جم به نتيجه مساوي دست يافت كه تا دقايق پاياني از ميزبان خود عقب بود اما در نهايت توانست گل مساوي را به ثمر برساند تا يك امتياز از اين بازي را كسب كند.
گرچه گفته مي شود تيم پارس جنوبي جم شرايط مالي مساعدي ندارد اما اين تيم تاكنون در رقابت هاي ليگ برتر نتايج خوبي را كسب كرده و در رتبه نهم جدول رده بندي قرار دارد و كسب نتيجه مساوي در زمين اين تيم، مي تواند نتيجه مطلوبي براي سپيدرود باشد.
البته هر دو تيم براي پيروزي و كسب هر سه امتياز رو در روي هم قرار گرفتند و در جريان اين بازي نيز تيم پارس جنوبي جم نيز موفق شد در دقيقه 48 به گل برتري دست يابد اما هشت دقيقه پس از به ثمر رسيبدن اين گل، مهرداد بايرامي گلزن اين روزهاي سپيدورد رشت كار را به تساوي كشاند.
اما در ادامه تيم پارس جنوبي جم موفق شد دومين گل خود را نيز در دقيقه 60 به ثمر برساند تا كار براي شاگردان دست نشان سخت شود اما مهدي محمدياري بازيكن سپيدرود گل مساوي را زد تا شاگردان نادر دست نشان يك امتياز ارزشمند از اين بازي خارج از خانه را كسب كنند.
با توجه به كسب نتيجه مساوي توسط هر دو تيم نفت مسجد سليمان و سپيدرود رشت در هفته بيست و ششم و برابر حريفان خود، شرايط در بين تيم هاي انتهاي جدولي سخت تر شده و به طور حتم رقابت اين دو تيم براي رهايي از سقوط تا هفته پاياني ادامه خواهد داشت.
اين درحالي است كه هم اينك تيم فوتبال نفت مسجد سليمان با كسب 20 امتياز در مكان چهاردهم و تيم سپيدرود رشت نيز با كسب 19 امتياز در مكان پانزدهم جدول رده بندي قرار دارند و فاصله اين دو تيم در جدول فقط يك امتياز است.
از طرف ديگر تيم فوتبال استقلال خوزستان نيز با كسب 11 امتياز در انتهاي جدول رده بندي قرار دارد و تا حد زيادي سقوط اين تيم از رقابت هاي ليگ برتر مسجل شده و به جز اين تيم خوزستاني، يك تيم ديگر نيز بايد از رقابت هاي ليگ برتر سقوط كند.
با توجه به اين امر، در چهار هفته پاياني مسابقات ليگ برتر بايد شاهد رقابت سختي بين دو تيم سپيدرود رشت و نفت مسجد سليمان باشيم كه به طور حتم بازي رو در روي اين دو تيم در مسجد سليمان ، تا حد زيادي چهره تيم سقوط كننده را مشخص خواهد كرد.
البته طرفداران سپيدرود رشت اميدوارند كه اين تيم به روند رو به رشد خود ادامه دهد و بتواند در اين چهار ديدار باقيمانده نيز نتايج خوبي را كسب و در رقابت هاي ليگ برتر ماندگار شود.
به خصوص طرفداران پرشور سپيدرود رشت انتظار دارند كه اين تيم در ديدارهاي خانگي خود برابر فولاد خوزستان و نساجي مازندران به پيروزي دست يابد تا با كسب حداقل يك نتيجه مساوي در ديدارهاي خارج از خانه، شانس ماندن سرخپوشان رشتي در رقابت هاي ليگ برتر افزايش يابد.
با توجه به اينكه تيم فوتبال سپيدرود رشت طي دو هفته اخير نتايج خوبي را كسب كرده و خود را به تيم نفت مسجد سليمان نزديك كرده اميد است تا با جاگذاشتن اين تيم، در جدول رده بندي، از منطقه سقوط عبور كند و سهميه خود را در رقابت هاي ليگ برتر حفظ كند.
تيم فوتبال سپيدرود رشت طي هفته گذشته و در هفته بيست و پنجم رقابت هاي فوتبال ليگ برتر كشور موفق شد تيم قدرتمند و مدعي تراكتورسازي تبريز را با نتيجه سه بر يك شكست دهد و روز گذشته نيز درجم بوشهر برابر پارس جنوبي به نتيجه مساوي 2 بر 2 دست يافت.
با توجه به كسب اين نتايج، هم اكنون فوتبال دوستان گيلاني به خصوص طرفداران سپدرود منتظر پيروزي اين تيم در ديدار خانگي سپيدرود برابر تيم فولاد خوزستان هستند تا بتوانند با روحيه بسيار خوب رو در روي تيم نفت مسجد سليمان قرار گيرند.
به هرحال بايد منتظر ماند تا اين چهار هفته پاياني رقابت هاي ليگ برتر نيز سپري شود تا وضعيت تيم هاي سقوط كننده مشخص شود كه در اين بين، به طور قطع رقابت بسيار سختي بين تيم هاي سپيدرود و نفت مسجد سليمان وجود خواهد داشت.
7285 /6030
7285

سرخط اخبار استان‌ها