۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۶
کد خبر 83285345
۰ نفر
شكارچيان قوچ وحشي در دامغان متواري شدند

سمنان- ايرنا- رئيس اداره حفاظت محيط زيست شهرستان دامغان گفت: در عمليات كنترل و پايش مناطق شكار ممنوع در دامغان، 2 شكارچي قوچ وحشي در منطقه شكار ممنوع طالو و شيربند با استفاده از تاريكي شب، متواري شدند.

فرامرز اسفندياري روز شنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: نيروهاي يگان حفاظت محيط زيست، شب گذشته در طرح كنترل و پايش مناطق شكار ممنوع دامغان، به 2 شكارچي متخلف برخورد كردند.
رئيس اداره حفاظت محيط زيست شهرستان دامغان اضافه كرد: اين شكارچيان غير مجاز، با مشاهده ماموران يگان حفاظت، با يك دستگاه موتورسيكلت و استفاده از تاريكي شب، متواري شدند.
اسفندياري اضافه كرد: اين 2 شكارچي، لاشه شكار قوچ وحشي خود را به جا گذاشته و با اقدام به تيراندازي مداوم به سمت نيروهاي يگان، از محل فرار كردند كه اين موضوع براي شناسايي و دستگيري افراد متخلف در حال پيگيري است.
وي به مبارزه جدي با شكارچيان حيات ‌وحش تاكيد كرد و افزود: يگان حفاظت محيط زيست و دستگاه قضايي در كشور با عوامل شكار متخلف براساس قوانين به صورت جدي برخورد مي كنند.
رئيس اداره حفاظت محيط زيست شهرستان دامغان تصريح كرد: مناطق سفيك كوه آرسك و تالو و شيربند دامغان از جمله مناطق حفاظت شده و شكار ممنوع است كه زيستگاه پلنگ، آهو، قوچ، ميش، كل و بز است.
9856/7408