۳۱ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۱۵
کد خبر: 83285264
۰ نفر
2841 نفر در سیل خراسان جنوبی امدادرسانی شدند

بیرجند - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: با آغاز بارندگی های رگباری از 25 فروردین ماه جاری تاكنون 2 هزار و 841 نفر در این استان امدادرسانی و یكهزار و 800 حادثه دیده اسكان داده شدند.

به گزارش ایرنا محمدرحیم شهریاری روز شنبه در نشست خبری افزود: یكهزار و 200 نیروی امدادی در قالب 213 تیم در حالت آماده باش كامل بودند كه با توجه به اطلاع رسانی به موقع و رعایت همه جانبه مردم و مسئولان حادثه منجر به فوت در این مدت ثبت نشد.
وی گفت: حوادث مربوط به كشاورزان منطقه درح شهرستان سربیشه و واژگونی اتوبوس در محور عشق آباد شهرستان طبس از مهمترین حوادث اعلام شده بود كه در كوتاه ترین زمان ممكن با توجه به انسداد جاده ها امدادرسانی شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان جنوبی اظهار داشت: در این مدت آبگرفتگی منازل تقریبا در تمامی شهرستان های استان اعلام شد اما با توجه به رعایت نكات ایمنی قبل از سیل خوشبختانه كمترین میزان خسارت با توجه به حجم بارندگی های بی نظیر در چند سال گذشته به ثبت رسید.
وی با بیان اینكه در این مدت 129 روستا از خدمات امدادی بهره مند شدند گفت: 158 تیم با 512 نیروی امدادی و عملیاتی در این مناطق حضور یافتند.
شهریاری از توزیع 325 چادر، یكهزار و 27 بسته غذایی 72 ساعته، یكهزار و 381 تخته پتو، 910 كیلوگرم نایلون، 358 تخته موكت و 500 قوطی كنسرو بین حادثه دیدگان خبر داد و افزود: در صورت نیاز بسته های یك ماهه بین حادثه دیدگان توزیع می شود.
وی با بیان اینكه مردم باید از دستورالعمل خدماتی هلال احمر اطلاعات كافی داشته باشند گفت: گاهی در بازدیدهای میدانی از مناطق حادثه دیده وظایف سایر دستگاه ها از هلال احمر خواسته می شود كه این مساله با توجه به حوادث ایجاد شده امدادرسانی را به تعویق می اندازد.
شهریاری همچنین از ارسال 820 بسته غذایی یك ماهه برای چهار هزار سیل زده استان گلستان خبر داد و افزود: ارسال 800 چادر، 2 هزار و 500 تخته پتو و 2 هزار تخته فرش به خوزستان و اعزام پنج خودرو امدادی به همراه نیرو به استان لرستان از دیگر خدمات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی بوده است.
وی تصریح كرد: تمامی كمك های مردمی به مناطق سیل زده به سامانه های اعلام شده كشوری واریز شد و 270 میلیون تومان در پایگاه های سیار برای كمك به سیل زدگان جمع آوری شده و 105 میلیون تومان ارزش كمك های غیرنقدی شامل پوشاك و مواد غذایی بوده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی متمركز شدن تمامی كمك ها در بحران های خاص به یك دستگاه را تنها راه جلوگیری از موازی كاری ها دانست و گفت: طبق دستورالعمل وظیفه این مهم بر عهده جمعیت هلال احمر است كه باید در این زمینه تدبیری اندیشیده شود.
3215*3028