دست افزار هوشمند موبايلي پليس، جايگزين قبض هاي جريمه شد

يزد- ايرنا- رييس پليس راهنمايي و رانندگي استان يزد گفت: همزمان با سراسر كشور، دست افزار هوشمند موبايلي پليس، جايگزين قبض هاي كاغذي جريمه شد.

سرهنگ 'محمد پورشمس' روز شنبه به ايرنا گفت: از اين پس ديگر هيچ راننده اي، قبض جريمه دريافت نخواهد كرد و سيستم جديد به جاي سيستم كاغذي دستي و سنتي بكار گرفته خواهد شد.
وي به مزيت هاي اين سيستم جديد و از جمله آنلاين بودن آن اشاره كرد و اظهار داشت: تسريع در اعمال قانون، از جمله مهمترين مزيت اين سيستم است كه در آن بطور همزمان، شماره خودرو را وارد و علاوه بر صدور خلافي جديد، ميزان خلافي هاي گذشته و توقيفات احتمالي خودرو را نشان مي دهد.
سرهنگ پورشمس، ارسال فوري پيامك جريمه در همان زمان توقف خودرو توسط پليس را مزيت ديگر آن دانست و يادآور شد: تا الان بعضا برخي از رانندگان از جريمه هاي صادر شده بي اطلاع بودند و از اين رو پيگير پرداخت جريمه خود نمي شدند.
به گفته وي در اين سيستم، شماره قبض، تاريخ، نوع و علت جريمه شدن، شناسه قبض و شناسه پرداخت، پيامك مي شود و راننده يا مالك خودرو مي تواند در همان لحظه، آن را از طريق سامانه 120 پليس راهور پرداخت نمايد.
رييس پليس راهور استان يزد، بازدارندگي با هدف كاهش تخلفات و ايجاد جو رواني مثبت براي رانندگان براي اطلاع از ميزان جرايم و پرداخت آن را از مزاياي ديگر اين سيستم اعلام كرد.
وي ادامه داد: اين سيستم هم شامل آن دست از خودروهايي كه براي اعمال قانون متوقف مي شوند و هم آنهايي كه رد مي شوند را شامل مي شود.
سرهنگ پورشمس، كاهش خطاي انساني را مزيت ديگر اين طرح اعلام و به رانندگان توصيه كرد: در صورت فروش يا خريد خودرو بلافاصله به مراكز تعويض پلاك براي تعويض پلاك خودرو خود مراجعه كنند زيرا تمامي خلافي هاي وسيله نقليه و نمرات منفي براي مالك پلاك خودرو پيامك مي شود و در صورت بروز هر گونه مشكلي، مالك پلاك بايد جوابگوي مراجع قانوني باشد.
6197