دستاوردهای رزمایش ایران و عمان پس از اجلاس كمیسیون مشترك نظامی

تهران - ایرنا- پانزدهمین اجلاس كمیسیون مشترك نظامی ایران و عمان كه از یكشنبه گذشته (23 فروردین) آغاز شد، با برگزاری رزمایش مشترك نیروهای مسلح دو كشور با محوریت امداد و نجات به صورت موفق به پایان رسید.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، پانزدهمین اجلاس كمیسیون مشترك نظامی ایران و عمان از 23 تا 29 فروردین ماه در مسقط برگزار شد كه از برنامه های جنبی این اجلاس، همانند اجلاس های قبلی كمیسیون مشترك نظامی دو كشور، رزمایش دریایی بود .
باید در نظر داشت كه بر پایه اخبار در پانزدهمین اجلاس كمیسیون مشترك نظامی ایران و عمان، نیروهای مسلح دو كشور، به بررسی سیاست‌های كلی نظامی، پلیسی و انتظامی برای یك سال آینده پرداختند و مذاكرات خوبی انجام شد، كه نشان از وجود اراده مثبت میان مقام‌های عالی دو كشور برای توسعه روابط را می توان یكی از ویژگی‌های مهم پانزدهمین اجلاس كمیسیون مشترك نظامی ایران و عمان ارزیابی كرد.
آنچه به اجلاس پانزدهم، اهمیت بیشتری می بخشد دیدارهای حاشیه ای هیات نظامی عالیرتبه ایران عضو كمیسیون مشترك نظامی با مقام‌های عالی عمان است كه از جمله آنها علاوه بر ملاقات‌ با رییس ستاد مشترك نیروهای مسلح سلطانی و فرماندهان نیروی دریایی، هوایی و زمینی، دیدارهایی با رییس مجلس شورای عمان، رییس كمیسیون امنیتی شورای دولتی، دبیركل وزارت دفاع و معاون امور سیاسی وزارت خارجه عمان انجام شد و درباره توسعه همكاری‌های دوجانبه بحث و رایزنی صورت گرفت.
گفتنی است، اجلاس پانزدهم كمیسیون مشترك نظامی ایران و عمان با امضای تفاهم‌نامه همكاری های نظامی میان دو كشور به كار خود خاتمه داد.
هیات عالیرتبه نظامی كشورمان در كمیسیون مشترك نظامی همچنین در مراسم روز ملي ارتش جمهوري اسلامي ایران در سلطنت عمان كه با حضور مقام‌های عالیرتبه نظامی دو كشور، سفیر جمهوری اسلامی ایران، سفرا و وابستگان نظامی مقیم این كشور از سوی وابستگی نظامی سفارت جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، شركت كردند.
هیات نظامی جمهوری اسلامی ایران به ریاست سردار سرتیپ « قدیر نظامی» معاون امور بین الملل ستاد كل نیروهای مسلح، از روز شنبه برای شركت در نشست سالیانه كمیته دوستی نظامی ایران و عمان در این كشور حضور یافت.
این هیات به ریاست سرتیپ پاسدار قدیر نظامی رئیس كمیسیون مشترك نظامی ایران و عمان، علاوه بر حضور در رزمایش مشترك با رئیس ستادكل نیروهای مسلح عمان و مقامات و فرماندهان نیروهای دریایی، زمینی و هوایی و نیز رئیس مجلس شورا و معاون وزیرخارجه عمان ملاقات، و حول محور توسعه روابط همه جانبه بین نیروهای مسلح دو كشور مذاكره و گفت و گو كرد.
خاورم ** 1418**1586