قدرت نیروهای مسلح برای رویارویی با دشمن هر روز افزایش می یابد

تهران- ایرنا- جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش (نزاجا) گفت: نیروهای مسلح همواره در حال جهاد هستند و روز به روز برقدرت آنها برای رویارویی با دشمنان افزوده می شود.

به گزارش خبرنگار دفاعی ایرنا، امیر سرتیپ «‌نوذر نعمتی» امروز - شنبه - در مراسم رونمایی دستاوردهای جدید این نیرو كه در سازمان جهاد خودكفایی نزاجا برگزار شد، اظهار داشت: امیدواریم نیروهای مسلح در سال 98 خار ‌عمیق تری در چشم دشمنان باشند.
وی افزود: بر اساس رصد به روز تهدیدات دشمن نیازهای عملیاتی یگان ها شناسایی و مشخص می شوند و سازمان جهاد خودكفایی تسلیحات مناسب را تولید كند.
جانشین فرمانده نیروی زمینی‌ ارتش توضیح داد: در سال 97 مقابله با ریزپرندگان یكی از اولویت هایی بود كه ستادكل نیروهای مسلح برای نیروها مشخص كرد و براساس این اولویت ها ما گام برداشتیم.
نعمتی به دستاوردهای كه امروز تحویل یگان های عملیاتی شدند، اشاره و عنوان كرد: تسلیحاتی كه‌ امروز رونمایی شدند علاوه بر ارزیابی های اولیه در رزمایش اخیر ارتش نیز عملكرد مثبتی از خود نشان دادند.
وی بر فراگیر كردن تحقیقات در سازمان های نیروهای مسلح تاكید كرد و یادآور شد: تمام یگان های نیروی زمینی ارتش از رده گردان به بالا در بخش تحقیقات صنعتی و نظری فعال شده و در سال های اخیر محصولات قابل ملاحظه ای را تولید كرده اند.
جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش با یادآوری این كه امروز بیش از 100 بخش تحقیقاتی در نیروی زمینی فعالیت می كنند، گفت: به صورت میانگین هر روز یك طرح تسلیحاتی و دستاورد جدید معرفی می شود.
نعمتی تصریح كرد: هر روز دشمنی دشمن با ما بیشتر می‌شود و مطابق آن وابستگی ما نیز روز به رو كمتر و قدرت دفاعی ما بیشتر می‌شود.
امیر نعمتی در بخش دیگری از صبحت های خود به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اشاره و خاطرنشان كرد: در روزهایی كه ما در آن هستیم با توجه به دشمنی دشمنان وحدت دشمنان را خشمگین می كند؛ از این رو ما باید وحدت خود را در تمام‌بخش ها افزایش دهیم.
وی افزود: قطع وابستگی از بیگانگان نیز هر روز دشمن را عصبانی تر می‌ كند از این رو ما باید هرچه توان داریم در این زمینه به كارگیریم.
به گزارش ایرنا، نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز در مراسمی از 6 دستاورد جدید خود رونمایی كرد.
سیام*9612**1336