۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۷
کد خبر 83285019
۰ نفر
اقتصاد كشور در مسیر حمایت از تولید حركت كند

كرج - ایرنا - رئیس اتاق بازرگانی،صنایع ، معادن و كشاورزی البرز گفت: ساختار اقتصاد كشور باید در مسیر حمایت از گردونه تولید و صنعت حركت كند.

رحیم بنامولایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اگر تصمیم گیری و برنامه ریزی شورای اقتصاد كشور مطابق با نظرات كارشناسان بخش خصوصی و اساتید علم اقتصاد پیش برود به طور قطع راه برای توسعه پایدار هموار خواهد شد.
وی گفت: در شرایط كنونی ساختار اقتصادی كشور در مقابله با تحریم ها كارایی چندانی‌ ندارد، لذا باید در مباحث اقتصادی در مسیری گام برداریم كه وابستگی ها را كاهش دهد .
رئیس اتاق بازرگانی البرز افزود: یكی از موارد مهمی كه به موازات اصلاح ساختار اقتصادی بایستی مورد توجه ویژه حاكمیت قرار گیرد تهیه ، تدوین و اجرای راهكارهای مناسب در برخورد ریشه ای با عوامل رانت و فساد اقتصادی است.
بنامولایی اظهار داشت: طی ماه های اخیر برخوردها با عوامل رانت ، فساد و رشوه قاطعانه و شایان توجه بوده، اما با این حال متاسفانه همچنان فساد بر پیكره اقتصاد جامعه لطمه وارد می كند.
** مبارزه ریشه ای با فساد اقتصادی مستلزم‌ شفافیت در اطلاع رسانی است
رئیس اتاق بازرگانی البرز با اشاره به تاكید سیاست های كلی اقتصاد مقاومتی بر شفاف‌ سازی اقتصاد و جلوگیری از فعالیت‌‌ های فساد زا در حوزه‌های پولی و ارزی گفت: اجرای این سیاست ها نیازمند شفافیت در اطلاعات است.
7411/ 6155