۳۱ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۴۱
کد خبر: 83284943
۰ نفر
تسلیحات جدید ارتش رونمایی شد

تهران- ایرنا- نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران از 6 دستاورد جدید خود رونمایی كرد.

به گزارش خبرنگار دفاعی ایرنا، این دستاوردهای جدید صبح شنبه با حضور امیر سرتیپ‌ «نوذر نعمتی» فرمانده نیروی زمینی ارتش و جمعی دیگر از فرماندهان نظامی در سازمان جهاد خودكفایی نیروی زمینی ارتش به نمایش در آمدند.
مولتی روتور بمب افكن هوشمند، پرنده شكارچی تور پران، سامانه حس گر هوشمند زمینی، سامانه هشدار دهنده لیزری محمول توسط نفر و سامانه هشدار دهنده لیزری محمول بر خودرو و سامانه جامع مقابله با تهدیدات نوین تسلیحاتی بودند.

**مولتی روتور
مولتی روتور بمب افكن هوشمند به عنوان یك سكوی متحرك هوایی به منظور نصب تجهیزات هوا پایه است كه مجهز به لانچرهای هشت تایی بوده و تا 30 دقیقه مداومت پروازی خواهد داشت. برد این پرنده پنج كیلومتر بوده و امكان پرواز در باد حداكثر 30 كیلومتر بر ساعت را دارد و محموله ای به وزن هشت كیلوگرم را می تواند حمل كند.

**پرنده شكارچی تور پران
پرنده شكارچی ‌تورپران به منظور شكار ریزپهپادهای مهاجم طراحی و ساخته شده كه مجهز به دو لانچر پرتاب تور با برد پرتاب 20 متر است.
مساحت تورهای پرتاب شده 12 متر مربع است كه قابلیت حمل ریز پهپاد تا وزن 2 كیلوگرم را دارد.

**پاد هوشمند زمینی
‌پاد هوشمند زمینی قابلیت كشف انسان را در 15 متری و خودرو را در 50 متری دارد و مجهز به سامانه شناسایی دوست از دشمن است.
این پاد با یك بار شارژ به مدت سه ماه مداومت كار خواهد داشت.

**طیف سنج اتمی پلاسما
طیف سنج اتمی پلاسما قابلیت آشكار سازی تمامی عناصر سبك و سنگین با حالت جامد، مایع و گاز را دارد و قابل نصب بر روی پهپاد، كواد كوپتر، خودرو و ادوات نظامی جهت نمونه برداری است.

**سامانه هشدار دهنده لیزری محمول توسط نفر
سامانه هشدار دهنده لیزری محمول توسط نفر خود حفاظتی آشكارساز سامانه های هدایت شونده لیزری است كه تا 15 كیلومتر برد دارد.
این سامانه كه مجهز به سه حس گر گیرنده است در زمانی كمتر از یك دقیقه بر پا می شود و به صورت هشدار صوتی و روشن شدن چراغ اخطار می دهد.

**سامانه هشدار دهنده لیزری محمول بر خودرو
سامانه هشدار دهنده لیزری محمول بر خودرو نیز مانند سامانه هشدار دهنده لیزری محمول توسط نفر بوده كه قابلیت نصب بر روی انواع خودروهای نظامی را دارد.
سیام*9612** 1336