سهمیه فرصت های مطالعاتی اردیبهشت منتشر می شود

تهران - ایرنا - رئیس سازمان امور دانشجویان از انتشار ظرفیت و سهمیه دانشگاه ها برای فرصت های مطالعاتی در اردیبهشت ماه خبر داد.

مجتبی صدیقی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه ایرنا، افزود: بورس خارج از كشور وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از مدت ها قبل كاهش یافت اما در مقابل فرصت های مطالعاتی دانشجویان دكتری جایگزین شده است.
معاون وزیر علوم با ارایه توضیحات بیشتر، گفت: سال گذشته 1200 دانشجوی دكتری به فرصت های مطالعاتی اعزام شدند و حدود 600 دانشجوی دیگر هم از فرصت تحقیقاتی داخل كشور استفاده كردند.
رئیس سازمان امور دانشجویان یادآور شد كه سال گذشته در مجموع، بیش از 1800 نفر از فرصت مطالعاتی داخل و خارج كشور استفاده كردند.
صدیقی اظهار امیدواری كرد: امسال هم امیدواریم مشكل خاصی در اعتبارت ریالی ایجاد نشود و دانشجویان باز هم از فرصت های مطالعاتی بهره مند شوند.
صدیقی این نكته را اعلام كرد كه ظرفیت و سهمیه فرصت های مطالعاتی سال جاری در اردیبهشت ماه به دانشگاه ها اعلام می شود.فرصت های مطالعاتی طبق روال گذشته در سال جاری هم ادامه می یابد.
به گزارش ایرنا، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری پیشتر به ایرنا گفته بود كه این وزارتخانه تنها 150 دانشجوی بورسیه در خارج از كشور دارد.
**9492**1601**