۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۷
کد خبر 83284887
۰ نفر
فرمانده نیروی دریایی ارتش عازم چین شد

تهران- ایرنا- فرمانده نیروی دریایی ارتش به همراه هیات عالی‌رتبه نظامی در پاسخ رسمی به دعوت همتای چینی خود صبح امروز - شنبه - عازم چین شد.

به گزارش شنبه ایرنا از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش امیر دریادار «حسین خانزادی» برای شركت در اجلاسی كه به مناسبت تشكیل هفتادمین سالگرد نیروی دریایی چین با حضور فرماندهان نیروی های دریایی سراسر كشور برگزار می‌شود به این كشور سفر كرد.
فرمانده نیروی دریایی ارتش مهم ترین هدف از این سفر را ایجاد توسعه تعاملات و ارتباطات بین دو نیروی دریایی كشور ایران و چین عنوان كرد و گفت: با شناسایی تمام ظرفیت ها در حوزه های فنی، آموزشی و عملیاتی در دریا و به اشتراك گذاشتن آنها در آینده نزدیك، بتوانیم سطح تعاملات را با نیروی دریایی چین بالا ببریم.
دریادار خانزادی تاكید كرد: قدرت و تمدن دریایی قدرت های منطقه ای در حال خیزش به سمت دریا هستند و این به آن معناست كه باید به منابع و منافع دریایی كشورهای منطقه احترام گذاشت.
وی خاطرنشان كرد: امنیت منطقه اقیانوس هند قطعاً به دست نیروهای دریایی كشورهای منطقه قابل تامین است و حضور نیروهای دریایی فرامنطقه ای در این نقطه از جهان به هیچ عنوان را نمی پذیریم و دنیا باید این را بداند.
فرمانده نیروی دریایی ارتش با یادآوری این كه در این سفر با استفاده از ظرفیت گفت وگو و تعامل دیدارهای دو جانبه ای را با فرماندهان نیروی های دریایی شركت كننده در این اجلاس خواهیم داشت، افزود: قطعا نظرات تخصصی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مورد چگونگی دستیابی به امنیت جمعی در مناطق مختلف دریایی جهان از جمله منطقه اقیانوس هند از مهمت رین محور گفت وگوهای دوجانبه است.
سیام*9612*