ارتباط 6 روستاي دورافتاده تكاب با مركز شهر برقرار شد

مهاباد - ايرنا - رييس اداره راهداري و حمل و نقل جاده اي تكاب گفت: راه دسترسي 6 روستاي دورافتاده اين شهرستان كه براثر جاري شدن سيل تخريب و مسدود شده بود، با تلاش راهداران و اكيپ ستاد مديريت بحران بازگشايي و ارتباط جاده اي ساكنان اين روستاها با مركز شهر برقرار شد.

به گزارش ايرنا، امير يدبيضا روز شنبه در جريان بازديد از عمليات بازگشايي محور روستايي «ساريقورخان» تكاب افزود: جاري شدن سيلاب در بخشي از رودخانه ساروق تكاب موجب تخريب راه دسترسي 6 روستاي سخت گذر «ساريقورخان»، «ساري باغ»، «طاسكند»، «تندرلو»، «كريم آباد» و «قره بابا» از توابع بخش مركزي تكاب شده و ارتباط جاده اي اين روستاها با مركز شهر را به مدت سه روز قطع كرده بود.
وي با بيان اينكه به علت جاري شدن سيل تردد در اين محور فقط با تراكتور امكان پذير بود، اظهار داشت: راهداران و اكيپ مديريت بحران اين شهرستان شامل ادارات برق و منابع آب 6 حلقه لوله 6 متري را از تكاب به محل تخريب اين جاده روستايي در 30 كيلومتري تكاب منتقل كرده و در 2 نقطه از رودخانه و محل تخريب قرار دادند.
رييس اداره راهداري و حمل و نقل جاده اي تكاب با بيان اينكه بخشي از رودخانه ساروق اين شهرستان از راه دسترسي محور سخت گذر ساريقورخان مي گذرد، اظهار داشت: قرار دادن اين لوله ها در 2 نقطه در مسير ارتباطي روستاهاي قره بابا به طاسكند و طاسكند به ساري باغ موجب هدايت مسير سيل و بازگشايي جاده شد.
وي گفت: عمليات بهسازي جاده و ترميم ابنيه در اين محور روستايي نيز پس از مساعد شدن شرايط آب و هوايي و فروكش كردن جريان سيل آغاز خواهد شد.
به گزارش ايرنا، بارش شديد باران، افزايش دماي هوا و ذوب شدن برف در ارتفاعات موجب سيلابي شدن رودخانه ها از جمله رودخانه ساروق تكاب شده كه تخريب بخشي از زيرساخت هاي جاده اي در محورهاي روستايي را به دنبال داشته است.
تكاب با 81 هزار نفر جمعيت در منطقه اي سردسير و كوهستاني در جنوب آذربايجان غربي واقع شده و بيش از 480 كيلومتر جاده بين شهري و روستايي دارد؛ بيشتر محورهاي روستايي اين شهرستان سخت گذر و برف گير است.
7514/6185/2093