۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۹
کد خبر 83284701
۰ نفر
سناتور ارشد جمهوریخواه از ترامپ ابراز انزجار كرد

تهران- ایرنا- سناتور ارشد ایالت یوتا و نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریكا در سال 2012 گفت كه رفتار ترامپ باعث «انزجار» او است.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «میت رامنی» نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریكا در سال 2012 از بی صداقتی دونالد ترامپ رئیس جمهوری كشورش و اطرافیان او آنگونه كه در گزارش رابرت مولر آمده، ابراز «انزجار» كرد.
رامنی كه اكنون سناتور ایالت یوتا و منتقد گاه و بی گاه ترامپ است، این اظهارات را در واكنش به انتشار گزارش مولر بازپرس ویژه پرونده دخالت روسیه در انتخابات آمریكا بیان داشت.
گزارش مولر كه روز پنجشنبه منتشر شد حاكی از تلاش ترامپ برای پیشگیری از روند تحقیقات این پرونده بود اما ستاد انتخاباتی او را از تبانی با مسكو تبرئه كرد.
این گزارش ترامپ را متهم به پیشگیری از اجرای عدالت نكرد اما جزئیات گسترده ای از تلاش های او برای مداخله در روند تحقیقات مولر ارائه داد.
رامنی با ابراز خرسندی از تبرئه ترامپ از تبانی با یك دولت خارجی كه دشمن آمریكا به حساب می آید، گفت: با این حال، از میزان و گستردگی بی صداقتی و گمراهی در افرادی كه در بالاترین مقام های كشور هستند از جمله خود رئیس جمهوری منزجر شدم.
رقیب باراك اوباما رئیس جمهوری پیشین دمكرات آمریكا همچنین تاكید كرد دیدن افرادی كه در ستاد انتخاباتی ترامپ از كمك روسیه استقبال كرده اند و رئیس این ستاد انتخابات كه فعالانه منافع مسكو را در اوكراین پیگیری می كرده، باعث تنفر او شده است.
انتقاد صریح رامنی از ترامپ در حالی است كه دیگر جمهوریخواهان آمریكا گزارش مولر را پیروزی برای او دانسته اند.
این در حالی است كه انتشار متن كامل اما ویرایش شده گزارش مولر نتوانست دمكرات ها را راضی كند و «جرالد نادلر» رئیس كمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریكا خواستار انتشار متن بدون سانسور این گزارش تا اول ماه مه (11 اردیبهشت) شد.
با وجود آنكه گزارش مولر اتهام تبانی ستاد انتخاباتی ترامپ با روسیه را رد كرده و اتهام پیشگیری از اجرای عدالت نیز توسط وزیر دادگستری آمریكا رد شد، دمكرات ها همچنان به دنبال استیضاح ترامپ هستند.
شبد**9416**1010