۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۱
کد خبر 83284676
۰ نفر
مقتدا صدر: جولان و قدس را وهابیت فروخت

تهران-ایرنا- رهبر جریان صدر عملكرد فرقه‌های وهابی و حامیان داعش را عامل گسترش نفوذ آمریكا در منطقه و فروش بلندی های جولان سوریه و شهر قدس فلسطین دانست.

به گزارش ایرنا، مقتدا صدر در بیانیه ای كه تصویر آن را در توییتر خود قرار داده است، نوشت: آیا سلفی ها، وهابی ها و امثالشان كه با سازمان القاعده سابق و آنچه این روزها داعش نامیده می شود، اظهار همبستگی كردند از خود پرسیده اند كه «غزوه های» (جنگ های با پوشش مقدس) آنان چه نتیجه ای به ویژه در عراق و سوریه و كشورهای دیگر بر جا گذاشته است؟
صدر افزود: گمان نمی كنم، پرسیده باشند اما فكر می كنم در آینده خواهند پرسید زیرا از پاسخ آن هراس دارند. رویكرد فرقه گرایی بر احساسات آنها سیطره یافت و فكر كردند كه این گروه‌ها خیرخواه هستند، اما من سعی می‌كنم كه نتایج ناشی از حملات تروریستی آنها را توضیح دهم؛ حملاتی كه خودشان آن را غزوه می‌خوانند. نتایج عبارتند از:
نخست: فروش جولان به استكبار و استعمار جهانی و در راس آن آمریكا و اسرائیل. اگر آنها به جای تخریب سوریه، جولان را آزاد می كردند برایشان بهتر بود اما آنها (داعشی ها) جماعتی نادانند.
دوم: فروش قدس با یك قرارداد عجیب بین نتانیاهو و ترامپ. آنها به جای اینكه قدس را آزاد كنند خودشان را در جایگاه قاضی و جلاد قرار دادند تا بر مردم مسلط شوند.
سوم: تخریب چهره اسلام اعم از شیعی و سنی به خصوص خدشه به اهل سنت و جماعت و تضعیف آنها در سوریه و موصل و الانبار (عراق) به جای ایجاد نزدیكی بین شیعه و سنی....
چهارم: انداختن مصر به دست فرد سلطه طلب جدید با لباسی تازه....
پنجم: كمك گرفتن عربستان از آمریكا برای دور كردن خطر آنها....
ششم: توسعه نفوذ آمریكا در منطقه به ویژه در عراق، خلیج (فارس)، شام و مناطق دیگر كه سازمان تروریستی داعش سبب ساز آن شد.
هفتم: دین گریزی نسل جدید به علت افراط گرایی كشنده و اشتباه داعش كه این نسل را به سوی افكار خارج از دین سوق داد.
هشتم: فرار ملت های عربی به سوی كشورهای اروپایی به علت جنگ ها و غزوه های كسانی كه با آنها اظهار همبستگی كردید و افتادن مردم به آغوش غرب؛ همان غرب كه (داعشی ها) جنگ با آن را برایتان تصویر كردند.
شبد**9241**9122