عصبانیت طرفداران از باخت تراكتورسازی

تبریز - ایرنا - طرفداران تراكتورسازی پس از باخت این تیم در بازی خانگی عصر جمعه مقابل پیكان، عصبانی شده و دست به اقداماتی از قبیل شكستن صندلی های ورزشگاه یادگار امام و درگیری با برخی از بازیكنان كردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، شماری از طرفداران تیم تراكتورسازی كه با حضور چند هزار نفری خود در بازی خانگی این تیم مقابل پیكان انتظار پیروزی داشتند، پس از باخت یك بر صفر تیم محبوب شان، وارد زمین بازی شده و به طرف بازیكنان رفتند.
برخی از تماشاگران این تیم نیز كه انتظار باخت تراكتورسازان برای دومین بار پیاپی را نداشتند، از شدت عصبانیت اقدام به شكستن تعدادی از صندلی های ورزشگاه كردند.
پلیس نیز برای كنترل اوضاع و هدایت تماشاگران به خارج از ورزشگاه یادگار امام وارد عمل شد و اقدام به استفاده از خودروهای آب پاش كرد.
مدیریت باشگاه فرهنگی- ورزشی تراكتورسازی برای جلوگیری از هر گونه اتفاق ناخوشایند، بازیكنان این تیم را به طرف رختكن هدایت كرد.
محمدرضا زنوزی، مالك باشگاه تراكتورسازی، نیز برای آرام كردن تماشاگران عصبانی، در كنار زمین با آنان به گفت و گو پرداخت و به حرف های آنان گوش كرد.

** پلیس با سعه صدر با تماشاگران برخورد كرد
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان آذربایجان‌شرقی درباره حواشی بازی تراكتورسازی و پیكان گفت: حواشی مسابقه تیم تراكتور با پیكان با سعه صدر و خویشتن داری پلیس پایان یافت.
سرهنگ هاشم شعفی در گفت‌گو با خبرنگاران اظهار داشت: در پایان بازی فوتبال بین تیم تراكتور سازی و پیكان تعدادی از تماشاگر نماها كه از عملكرد تیم و نتیجه مسابقه فوتبال ناراضی بودند، اقدام به ایجاد تنش با بازیكنان و خسارت به اموال عمومی و خودروهای تماشاگران كردند.
وی افزود: پلیس با سعه صدر و در نهایت خویشتن داری سعی در متفرق كردن آنها كرد؛ اقدامات این افراد موجب ترافیك شدید در اتوبان شهید كسایی شده بود كه با حضور پلیس روان سازی انجام و موضوع بدون هیچ مشكل خاصی پایان یافت.
شعفی گفت: حواشی پیش آمده در نتیجه تعرض یكی از تماشاگرنماها به یكی از بازیكنان تیم تراكتور و اشتباه رفتار بازیكن دیگر بوجود آمد.

** تكذیب مصدومیت 50 نفر
در حالی كه پس از اتمام بازی تراكتورسازی و پیكان، مطلبی تحت عنوان مصدوم شدن 50 نفر در حاشیه دیدار این دو تیم در فضای ممجازی دست به دست می‌شد، رئیس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشكی تبریز از راهی شدن تنها پنج تماشاگر به بیمارستان خبر داد.
فرزاد رحمانی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: در حاشیه دیدار دو تیم تراكتورسازی و پیكان، پنج تماشاگر راهی بیمارستان شدند كه از این تعداد، سه نفر دچار حمله عصبی و 2 نفر از ناحیه پا مصدوم شده بودند.
وی افزود: هر پنج نفر بصورت سرپایی درمان شدند.
وی یادآوری كرد: مصدوم شدن یكی از عوامل اورژانس در ورزشگاه یادگار امام خمینی (ره) صحت ندارد.
تیم فوتبال تراكتورسازی در بازی مقابل پیكان با باخت یك بر صفر شانس قهرمانی در لیگ برتر را به حداقل رساند.
كارشناسان می گویند تیم فوتبال تراكتورسازی كه تا پیش از باخت سنگین سه بر یك مقابل سپیدرود رشت در هفته گذشته از شانس های اصلی قهرمانی لیگ برتر فوتبال كشور محسوب می شد، با باخت امروز از كورس قهرمانی جا ماند.
518