۳۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۱
کد خبر 83284650
۰ نفر
وزير علوم اينستاگرام را ترك كرد

تهران- ايرنا- منصور غلامي وزير علوم، تحقيقات و فناوري در پي اقدام اخير شبكه اجتماعي اينستاگرام در حذف حساب‏ برخي كاربران ايراني كه مصداق نقض حقوق بشر و در تضاد با حقوق ملت‌ها است، اين شبكه را ترك كرد.

به گزارش جمعه شب خبرنگار ايرنا، غلامي در آخرين يادداشت خود در اين شبكه اجتماعي نوشت: به دليل برخورد غير منطقي اينستاگرام و اطاعت از دولت آمريكا در محدود كردن و مسدود كردن صفحات برخي از كاربران ايراني صفحه خودم را غير فعال مي‌كنم.
سخنگوي وزارت امور خارجه نيز پيشتر اقدام شبكه اجتماعي اينستاگرام در مسدود كردن حساب كاربري جمعي از سرداران سپاه پاسداران را محكوم كرد و گفت: اين اقدام نشان داد كه آزادي بيان مورد نظر غرب تا چه ميزان در برابر تحمل صداي مخالف شكننده است.
سيد عباس موسوي افزود: نيروهاي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي فرزندان ايران و اسلام هستند.
وي ضمن محكوميت اقدام شبكه اجتماعي اينستاگرام در مسدود كردن حساب كاربري جمعي از سرداران سپاه انقلاب اسلامي و با رد بهانه ها و ادعاهاي پوچ آمريكا در تروريستي خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، اظهار داشت: اين اقدام حاكي از آن است كه آزادي بيان مورد نظر غرب و مدعيان حقوق بشر تا چه ميزان برابر تحمل صداي مخالف و كساني كه به هر دليلي سياست هاي آنان را نمي پسندند، شكننده است.
موسوي تحمل غرب در شنيدن صداي مخالف را بسيار پايين خواند و خاطرنشان كرد: نبايد اين اقدام را خيلي جدي گرفت اما كارنامه سياهي را از مدعيان آزادي بيان بر جاي گذاشت.
شبد**1953**1010