۳۰ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۱۲
کد خبر: 83284620
۰ نفر
مركز تجاری ایران درباكو افتتاح شد

باكو– ایرنا – مركز تجاری ایران در باكو همزمان با سفر رضا رحمانی وزیر صنعت ، معدن و تجارت كشورمان به جمهوری آذربایجان عصر امروز ( جمعه ) افتتاح شد.

به گزارش جمعه شب ایرنا، در این مراسم علاوه بر رحمانی وزیر صنعت ، معدن و تجارت كشورمان ، رفعت محمداف معاون وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان، جواد جهانگیرزاده سفیر كشورمان و جمعی از تجار ایرانی فعال در باكو نیز حضور داشتند .
مركز تجاری ایران در باكو با هدف ارائه خدمات مشاوره ای، حقوقی ، بازرگانی به تجار ایرانی و آذری ، توسعه تجارت منطقه ای را در دستور كار دارد.
موقعیت جغرافیایی جمهوری آذربایجان و دسترسی به بازارهای روسیه و دیگر كشورهای همسود، این مركز نقش مهمی در توسعه صادرات ایران به بازار این كشورها خواهد داشت .
بر اساس این گزارش، تجار ایرانی امیدوارند كه با راه اندازی مركز تجاری ایران در باكو روابط بازرگانی كشورمان و جمهوری آذربایجان توسعه یابد.
وزیر صنعت ، تجارت و معدن كشورمان روز گذشته در راس یك هیات اقتصادی برای انجام سفری دو روزه وارد جمهوری آذربایجان شد.
دیدار با «الهام علی اف» رئیس جمهوری آذربایجان ، «شاهین مصطفی اف» وزیر اقتصاد ، «ساحل بابایف» وزیر كار و تامین اجتماعی و «صفر مهدی اف» رییس گمرك آذربایجان در برنامه سفر رحمانی گنجانده شده است.
همچنین در این سفر برنامه كلنگ زنی كارخانه مشترك اتوبوس سازی ایران و جمهوری آذربایجان در كوی صنعتی 'حاجی قابول ' در 110 كیلومتری باكو گنجانده شده و تفاهمنامه راه اندازی واحد مشترك تولید تریلی در این كوی صنعتی امضا شد.
شبد** خاورم ** 337

سرخط اخبار جهان