تندبادي با سرعت 58 كيلومتر بر ساعت مهاباد را درنورديد

مهاباد - ايرنا - رييس اداره هواشناسي مهاباد گفت: تندبادي با سرعت 58 كيلومتر بر ساعت كه با بارش باران همراه است، اين شهرستان جنوبي آذربايجان غربي را درنورديد.

اردلان محمدپور روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: اين تندباد، مشكلاتي را براي تردد مردم در گذرگاه هاي عمومي به وجود آورده است.
وي اضافه كرد: اين شرايط جوي به دنبال ورود يك سامانه بارشي از غرب كشور به آذربايجان غربي و به تبع آن شهرستان مهاباد آغاز شده و بيشتر نقاط استان به ويژه شمال استان را تحت تاثير خود قرار داده است.
وي گفت: اين وضعيت جوي تا صبح فردا /شنبه/ در مناطق جنوبي استان ادامه خواهد داشت و از فردا از شدت آن كاسته و برعكس در مناطق شمالي استان تشديد و در ارتفاعات با بارش برف همراه خواهد بود.
وي افزود: در شبانه روز گذشته ماكو، تكاب و اروميه با دماي 2 درجه سانتي گراد سردترين شهرهاي استان و پلدشت و خوي هر كدام با حداكثر دماي هواي 18 درجه سانتي گراد گرم ترين نقطه استان بود.
رييس اداره هواشناسي مهاباد اظهار داشت: در اين مدت دماي هواي اروميه بين 2 و 15 درجه سانتي گراد و هواي مهاباد نيز بين 7 و 17 درجه سانتي گراد بالاي صفر در نوسان بود.
به گزارش ايرنا تندباد در برخي نقاط مهاباد موجب شكسته شدن شيشه برخي منازل و شاخه هاي درختان در معابر و خيابان هاي اين شهر شده و خسارتي نيز برجاي گذاشته است.
روز سه شنبه هفته جاري نيز تندبادي با سرعت 44 كيلومتر اين شهرستان جنوبي استان را فراگرفت.
در استان آذربايجان غربي در مجموع 18 ايستگاه فرعي و اصلي هواشناسي راه اندازي شده كه ايستگاه هواشناسي مهاباد يكي از ايستگاه هاي اصلي هواشناسي سينوپتيك استان است.
ايستگاه هواشناسي مهاباد در سال 1335 به عنوان ايستگاه باران سنجي راه اندازي شده و از سال 1364 به ايستگاه سينوپتيك (اصلي) ارتقاء يافته است و در طول شبانه روز (هر ساعت يك بار) تغييرات هواشناسي در آن اندازگيري و ثبت مي شود.
شهرستان مهاباد علاوه اين ايستگاه هواشناسي سينوپتيك، داراي هفت ايستگاه باران سنجي است.
6185/2093

سرخط اخبار استان‌ها